Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Eliminacje Gminne BRD 2012 w Gminie Niwiska.

foto -Eliminacje Gminne BRD 2012 w Gminie Niwiska.
2012-04-24

Kolejny już raz Szkoła Podstawowa w Przyłęku była gospodarzem Eliminacji Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zgłosiło się siedem trzyosobowych drużyn reprezentujące wszystkie Szkoły Podstawowe w Gminie Niwiska i trzy drużyny z Gimnazjum. Sędziowie Automobilklubu Mieleckiego sprawdzili umiejętności jazdy na rowerze oraz znajomości przepisów ruchu drogowego w praktyce i teorii.

Najlepszym uczestnikiem Gminnego Turnieju BRD Szkół Podstawowych okazał się Wojciech Mazur ze Szkoły Podstawowej w Sielance, najlepszym gimnazjalistą turnieju został uznany Andrzej Łakomy z Gimnazjum w Niwiskach. Drużyna która zakwalifikowała się do Turnieju Powiatowego to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trześni: Aleksandra Kuca, Patryk Brana i Sebastian Brandys. Gimnazjum w Niwiskich na Turnieju Powiatowym w Kolbuszowej będą reprezentować Dawid Saj, Marcin Krasoń i Andrzej Łakomy.

Najlepsi uczestnicy i drużyny otrzymały z rąk Pani Wójt Elżbiety Wróbel nagrody i dyplomy okolicznościowe. Pozostali uczestnicy Gminnego Turnieju BRD także otrzymali upominki i dyplomy. Słowa podziękowania Pani Wójt skierowała do sędziów Automobilklubu Mieleckiego dziękując za przyjazd i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Na tą okoliczność wręczyła wszystkim pamiątkowe albumy i składanki przedstawiające dorobek ostatnich lat Gminy Niwiska.