Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Eliminacje Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego zakończone, puchary, dyplomy i nagrody rozdane.

foto -Eliminacje Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego zakończone, puchary, dyplomy i nagrody rozdane.
2012-04-24

21 kwietnia 2012 roku odbyły się kolejny już raz Eliminacje Ogólnopolskie Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego. Gospodarzem i współorganizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących V LO w Mielcu. Nad całością Turnieju czuwał Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Mielcu na czele z jej Dyrektorem Panem Stanisławem Tomzą, Rzeszowski WORD, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz Automobilklub Mielecki.

Stronę organizacyjną Turnieju jak przystało na profesjonalistów przejął Automobilklub Mielecki przy pomocy firmy „Targum” i ZEDGUM.

Do turnieju zgłosiło się siedem szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Mieleckiego, zgłaszając 13 zespołów trzyosobowych w tym jeden składający się tylko z dziewcząt a drugi zespół był mieszany.

Cieszy fakt że corocznie zwiększa się ilość szkół i przybywa nam uczestników – powiedział Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski.

Uczniowie zmagali się z 20 pytaniami z przepisów ruchu drogowego, umiejętnością jazdy motorowerem oraz konkurencją drużynową z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko to odbywało się pod okiem sędziów sportowych, ratowników drogowych PZM z Automobilklubu Mieleckiego oraz policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Tegoroczny turniej stał na dobrym poziomie wiedzy z przepisów drogowych, dobrą jazdą motorowerem i zaskakująco dobrym przygotowaniem z pierwszej pomocy przedmedycznej. Ukłon i słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów za dobre przygotowanie swoich podopiecznych, za ich zaangażowanie podczas trwania rywalizacji turniejowej.

Słowa podziękowania należą się samym bohaterom turnieju, uczniom przybyłym na Eliminacje Powiatowe. Godnie zaprezentowali swoje szkoły a były to następujące szkoły: V Liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 – gospodarz turnieju, Zespół Szkół z Radomyśla Wielkiego, Zespół Szkół im.prof.J.Groszkowskiego, Zespół Szkół CKR w Rzemieniu, Liceum Ogólnokształcące z Przecławia, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Technicznych z Mielca.

W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie Damian Kilian, Mateusz Machnik i Tomasz Ryczek z Zespołu Szkół Technicznych pod opieką pan Piotr Ciacha. Drugie miejsce z niewielką stratą do prowadzących przypadło drugiej drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w składzie Marek Duszkiewicz, Filip Wałęka i Konrad Kilian. Opiekunem był także pan Piotr Ciach nauczyciel ZST. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego w składzie Damian Bobro, Dawid Jaworski i Dawid Wieloch. Opiekunem byli panowie Zbigniew Rybak, Marian Otfinowski i Hubert Kardyś. W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi uczestnikami Turnieju Motoryzacyjnego zostali Damian Kilian i Mateusz Machnik z klasy III DM ZST i Konrad Kilian z klasy I CL III LO.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Automobilklub Mielecki, firmy Targum, ZEDGUM i FHU Renia pana Zbigniewa Niziołka. Najlepsza drużyna Turnieju będzie reprezentować Powiat Mielecki na Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnym 15 maja 2012 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących dziękujemy za użyczenie własnych obiektów i sal oraz za wcielenie się w rolę gospodarza imprezy. Dziękujemy sędziom sportowym, ratownikom drogowym PZM z Automobilklubu Mieleckiego panu Pawłowi Hajnyczowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz firmom wspierającym.