Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

HONDA rozpoczęła w Mielcu sezon 2012.

foto -HONDA rozpoczęła w Mielcu sezon 2012.
2012-04-24

Fani marki Honda na Podkarpaciu zdecydowali się zorganizować otwarcie sezonu 2012 właśnie w Mielcu. 22 kwietnia na parking obok firmy Kirchhoff przyjechało ponad 230 samochodów i motocykli japońskiego producenta.

Organizacją mieleckiego zlotu zajęli się tutejsi fani japońskiej marki. To mielczanie działający na forum internetowym hondapodkarpacie.org. Plany co do sobotniej imprezy mieli ambitne, ale dzisiaj przyznają, że warto było. Do miasta udało się bowiem ściągnąć sympatyków „H” z całego regionu – prócz miast podkarpackich sporo było gości z Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Przemyśla, Tarnowa i oczywiście miejscowi.

Udało się stworzyć prawdziwie regionalny, a przy tym pozytywny klimat imprezy – mówią dzisiaj organizatorzy. Uczestnicy mieleckiego zlotu przygotowali rywalizację w kategoriach: najlepszy samochód seryjny, najbardziej oklejona honda oraz miss zlotu – najlepsze auto.

Najlepszym samochodem seryjnym okazał się czerwony CRX z 1984 roku z silnikiem 1.5. Najbardziej oklejoną Hondą okazał się Civic generacji VI z 1998 roku. Tytuł miss zlotu otrzymała z kolei biała Honda Civic generacji VI.

Mielecka impreza Hondy to także powiew świeżości w postaci wystawionego najnowszego modelu Civic. Na imprezie pojawił się bowiem Krzysztof Tobiasz z rzeszowskiego salonu Hondy Sigma-Car. Nowa Honda została „oddana” pod eksperckie oceny uczestników zlotu. Rzeszowski gość opowiadał o specyfikacji pojazdu, goście mogli swobodnie oglądać najnowszy model.

Bardzo cieszy nas fakt, że udało się ściągnąć do Mielca tak wielu właścicieli fantastycznych pojazdów. Mielec dał radę z przygotowaniem i opanowaniem sporej imprezy motoryzacyjnej i z tego możemy być dumni – podkreśla Piotr Róg, organizator mieleckiego zlotu Honda Podkarpacie. Gościem zlotu był prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski.

- Organizujecie ten zlot właściwie po raz pierwszy, my bardzo cieszymy się z takiej inicjatywy. Mam przy tym nadzieję, że to ten pierwszy taki zlot, ale nie ostatni i kolejne tego typu imprezy będą tylko kwestią czasu – powiedział Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego, który wspierał Piotra Roga w organizacji zlotu Honda Podkarpacie. Sam Piotr Róg podziękował Automobilklubowi za wsparcie.