Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

PODIUM DLA RATOWNIKÓW DROGOWYCH AUTOMOBILKLUBU MIELECKIEGO

foto -PODIUM DLA RATOWNIKÓW DROGOWYCH AUTOMOBILKLUBU MIELECKIEGO
2012-05-06

Załogi Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego w składzie: Weronika Czerwińska – Marcelina Marcićkiewicz, Krzysztof Soboń – Andrzej Wyzga, wystartowały w I Rundzie Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym Polskiego Związku Motorowego odnosząc znaczący sukces.

Zawody odbywały się na terenie miasta Stalowa Wola i Gminy Pysznica. Pierwszą konkurencję stanowił test wiadomości z pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego. Następnie załogi miały do pokonania wyznaczoną trasę, na której przygotowano trzy pozorowane wypadki drogowe oraz próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie elektronicznym. Zadaniem zawodników było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach.

W klasyfikacji indywidualnej załoga Krzysztof Soboń – Andrzej Wyzga zajęła II miejsce, natomiast zespół Weronika Czerwińska – Marcelina Marcićkiewicz uplasował się na IX pozycji. W klasyfikacji klubowej ratownicy drogowi Automobilklubu Mieleckiego zajęli III miejsce.

Start mieleckich drużyn ratowniczych w zawodach wspierała firma A.C. CZĘŚCI Paweł Anysz i Grzegorz Ćwięka.

Organizatorem zawodów był Automobilklub Stalowa Wola.