Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Bezpieczne wakacje z kartą rowerową i motorowerową.

foto -Bezpieczne wakacje z kartą rowerową i motorowerową.
2012-06-07

Dyrektorzy szkół i nauczyciele w ostatnim czasie mają pełne ręce roboty, czas odpytywania, stawiania ocen końcowych, pisanie świadectw, to znów posiedzenie Rady Pedagogicznej i szybko zbliżający się koniec roku. Mimo tylu obowiązków niektóre szkoły dbają o swoje dzieci i wychowanków. Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym, Czajkowej i Gimnazjum w Tuszowie od kilku już lat przeprowadzają egzaminy sprawdzające ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego na kartę rowerową i motorowerową.

Część praktyczną zostawiają miejscowej policji i członkom Automobilklubu Mieleckiego. W mijającym tygodniu na drodze przebiegającej obok Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przeprowadzono sprawdzian umiejętności praktycznych, jazdy na rowerze i motorowerze.

Na częściowo wyłączonym parkingu i odcinku drogi 33 uczniów zdawało praktyczną jazdę na rowerze i 12 uczniów na motorowerze w obecności członków Automobilklubu Mieleckiego, pani policjantki i policjanta z posterunku w Tuszowie Narodowym. Wspólna akcja bezpieczne wakacje w Gminie Tuszów Narodowy została rozpoczęta. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i dyrektorom szkół za czas i poświęcenie, za trud w przygotowanie dzieci i młodzieży nie tylko w trakcie roku szkolnego ale i podczas wakacji.