Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Piknik rodzinny z Automobilklubem.

foto -Piknik rodzinny z Automobilklubem.
2012-06-08

W niedzielę 27.05.2012 roku odbył się powiatowy piknik rodzinny w ogródkach Hotelu Polskiego w Mielcu. Występy zespołów instrumentalnych i tanecznych oraz znakomita, słoneczna pogoda towarzyszyła przez cały dzień wszystkim uczestnikom pikniku. Wśród wielu atrakcji, które były przygotowane dla gości nie zabrakło również niespodzianek przygotowanych przez działaczy Automobilklubu Mieleckiego.

Przy wejściu ustawili się nasi ratownicy drogowi : Piotrek Ogorzałek i Wojtek Daniel, którzy w profesjonalny sposób pokazywali, jak postępować w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia. Wśród licznych grup osób dorosłych, nie zabrakło także tych najmłodszych, którzy z zainteresowaniem obserwowali pokazy. Każdy mógł poćwiczyć podstawowe czynności pomocy przedmedycznej, przekonać się osobiście że znajomość nawet najprostszych czynności mogą uratować ludzkie życie.

Oprócz pokazu pierwszej pomocy, członkowie Automobilklubu Mieleckiego wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zorganizowali egzamin na kartę motorowerową. Spora grupa młodych osób przystąpiła do egzaminu pisemnego. Sprawdzian pokazał, że znaczna grupa osób nie zna zasad i przepisów ruchu drogowego. Z tego kilkunastoosobowa grupa pozytywnie zaliczyła test w części pisemnej i mogła przystąpić do jazdy. Trasa, na której przebiegał egzamin została stworzona na ,,błoniach’’ obok Hotelu Polskiego, zabezpieczali ją sędziowie i członkowie Automobilklubu w składzie : Krzysztof Dobosz, Bonifacy Jakubowski , Bogdan Durej, Damian Klilian Konrad Kilian , Tomasz Ryczek, Filip Wałęka, Julia Cisło, Aleksandra i Łukasz Popera. Grupa 23 osób otrzymała upragniony dokument.

Mamy nadzieję, że znajomość przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy i umiejętna jazda sprawi, że na naszych drogach będzie coraz bezpieczniej.