Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Podsumowanie eliminacji wojewódzkich BRD i Turnieju Motoryzacyjnego.

foto -Podsumowanie eliminacji wojewódzkich BRD i Turnieju Motoryzacyjnego.
2012-06-16

W maju odbył się Ogólnopolski Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje wojewódzkie rozgrywane były w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Wzięło udział 14 zespołów trzyosobowych reprezentujących zwycięskie szkoły ponadgimnazjalne z eliminacji powiatowych i miejskich województwa podkarpackiego. Powiat Mielecki reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w składzie: Damian Kilian, Mateusz Machnik i Tomasz Ryczek - wszyscy są uczniami klasy 3DM.

Drużyny zmierzyły się w następujących konkurencjach: rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zagadnienia z historii motoryzacji, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarda”, jazda motorowerem według trasy podanej przez organizatora, znajomość przygotowania pojazdu do jazdy oraz umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. W Ogólnopolskim Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym drużyna Zespołu Szkół Technicznych zajęła bardzo wysokie IV miejsce. W oficjalnej indywidualnej klasyfikacji Damian Kilian uplasował się na VIII miejscu. Opiekunem uczniów z ramienia szkoły był mgr inż. Piotr Ciach.

Patronat honorowy objęli: pani Małgorzata Chomycz - Śmigielska - Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Mirosław Karapyta. Organizatorami Finału Wojewódzkiego Turnieju Motoryzacyjnego byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Automobilklub Rzeszowski. Patronat medialny: TVP Rzeszów, Radio VIA i Gazeta Codzienna Nowiny.

Odbyły się także eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. 10 maja w Zaczerniu koło Rzeszowa rywalizowały 22 szkoły podstawowe z województwa podkarpackiego. Szkoła Podstawowa z Łączek Brzeskich zajęła bardzo wysokie 5 miejsce a uczeń Paweł Bryk w klasyfikacji końcowej uplasował się na 7 miejscu. Dwa tygodnie później w finale Wojewódzkim BRD szkół gimnazjalnych w Domaradzu Powiat Mielecki reprezentowało Gimnazjum z Przecławia, zajmując 6 miejsce wśród 24 innych szkół. Konrad Wojtaszek z przecławskiego gimnazjum zajął wysokie 8 miejsce na 72 uczestników. Opiekunem obu tych drużyn jest nauczyciel Piotr Sułek, mocno zaangażowany w sprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży nie tylko w Gminie Przecław ale także w Mieleckim Automobilklubie.

Dobre wyniki dzieci, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej są nie tylko ich sukcesami, na to składa się praca rodziców, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, ludzi z firm wspierających tego typu działania. Nasze działania wspierała Gmina Miejska Mielec, Starostwo Powiatowe, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pan Edward Zieliński i firma TARGUM oraz ZEDGUM, pan Zbigniew Niziołek i PHU Renia, pan Marek Pieróg i Zakład Konserwacji Gaśnica oraz firma haft komputerowy Paula&Anna pani Edyty Barnaś.

Wszystkim którzy przyczynili się do tak dobrych wyników i rezultatów jako przedstawiciele i członkowie Automobilklubu Mieleckiego serdecznie dziękujemy.