Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Automobilklub Mielecki gościł w Szkole Podstawowej w Wylowie.

foto -Automobilklub Mielecki gościł w Szkole Podstawowej w Wylowie.
2012-06-27

Na zaproszenie nauczyciela i Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wylowie członkowie Automobilklubu Mieleckiego uczestniczyli w pokazach pierwszej pomocy i egzaminie na kartę rowerową. Mała szkoła podstawowa w Gminie Przecław bardzo gościnnie przyjęła grupę sędziów i ratowników drogowych PZM z Automobilklubu.

Było serdeczne powitanie i smutne pożegnanie się z dziećmi, nauczycielami i dyrektorem szkoły z Wylowa. Są to ostatnie dni działalności szkoły, dlatego też chcieliśmy pomóc dzieciom i wspólnie z policjantami z posterunku w Przecławiu przeprowadziliśmy egzamin na kartę rowerową, Sześcioro dzieci bardzo starannie przygotowanych przez nauczyciela pana Artura przystąpiło do sprawdzianu praktycznego, jazdy na rowerze. Cała grupa poprawnie i pewnie poruszała się po miasteczku drogowym. Wszystkie dzieci szkolne, te młodsze i te starsze mogły dowoli pojeździć sobie po miasteczku.

Był także czas na ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy i ćwiczenia na fantomach. Wspólnie spędzony czas z takimi dzieciakami na długo pozostanie nam w pamięci.