Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Festyn rodzinny na Osiedlu Niski Borek.

foto -Festyn rodzinny na Osiedlu Niski Borek.
2012-06-27

Okres wczesnego lata to czas spotkań i festynów integrujących mieszkańców. Tak było 10 czerwca na terenach Osiedla Niskiego Borku. W czerwcowe niedzielne popołudnie mieszkańcy Niskiego Borku liczne przybyli na osiedlowy festyn rodzinny. Można było posłuchać muzyki, uczestniczyć w grach i konkursach ze swoimi pociechami, zobaczyć podstawowe wyposażenie pływackie jednostki strażackiej, porozmawiać z mieleckimi policjantami i oglądnąć krótki popis driftu w wykonaniu Wiesława Surowca.

Specjalnie dla dzieci i starszej młodzieży Automobilklub Mielecki zbudował mobilne rowerowe miasteczko, przygotował trasę do karty motorowerowej oraz zaprezentował i umożliwił mieszkańcom prezentację pierwszej pomocy przedmedycznej. Kilkanaście dzieci przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiadomości z przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy rowerem. Odbył się także sprawdzian pisemny i jazda motorowerem. Jednak nie dla wszystkich wypadł on pomyślnie. Tak też było i z pogodą, która zawsze zmienną jest. Świecące słońce oraz padający deszcz odstraszył licznie przybyłe rodziny.

My członkowie Automobilklubu Mieleckiego bardzo wysoko cenimy sobie takie akcje osiedlowe, szkolne, propagujące bezpieczne zachowanie na drodze. Zbliża się okres wakacyjny, okres wypoczynku dzieci, młodzieży i całych rodzin. Bądźmy ostrożni i przewidujący podczas nadchodzących wakacji.