Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Ratownicy z Automobilklubu odwiedzili przedszkole nr 20.

foto -Ratownicy z Automobilklubu odwiedzili przedszkole nr 20.
2012-06-27

Na zaproszenie grona pedagogicznego i rodziców z przedszkola integracyjnego im.Smoka Felusia w Mielcu ponownie zawitali ratownicy drogowi PZM z Automobilklubu Mieleckiego.

Po raz drugi uczestniczyli w festynie dla przedszkolaków i ich rodzin. Chcemy kontynuować nawiązana wcześniej współpracę w zakresie edukacji z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonania reanimacji na profesjonalnym sprzęcie – fantomie. Zapewne przełoży się to na podniesienie wiedzy i świadomości z tego tematu.

Przy okazji będzie to połączone z zabawą i Świętem Rodziny. Bardzo licznie przybyli rodzice, rodziny i znajomi. Były pokazy i tańce najmłodszych, śpiewy i dużo dobrej zabawy. Strażacy pokazali najmłodszym to co stanowi największe zainteresowanie, lanie wody przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu.

Przy niebieskim namiocie można było przejść krótki trening na fantomie, opatrzyć ranę, czy założyć temblak na rękę. Dla najmłodszych to duża frajda, dotknąć i przycisnąć fantoma. Dla najmłodszych i najbardziej zainteresowanych udzielaniem pierwszej pomocy członkowie Automobilklubu Mieleckiego rozdawali opaski odblaskowe i świecące długopisy. Święto Rodziny mogło trwać jeszcze dłużej, ale mecze piłkarskie i trwające rozgrywki EURO 2012 zobligowało organizatorów do zakończenia dobrej i wspaniałej zabawy.