Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Ostatni trening przed egzaminem

foto -Ostatni trening przed egzaminem
2012-07-05

Ostatni tydzień przed zakończeniem roku szkolnego to dla niektórych wolne dni od zajęć szkolnych lub ostatnia chwila na poprawę ocen. Niektóre osoby już wyjechały na odpoczynek, a część dopiero się przygotowuje.

O bezpieczeństwo dzieci na wakacjach zadbała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Trześni. W tych ostatnich dniach przed zakończeniem roku szkolnego przygotowała dla młodych uczniów egzamin na kartę rowerową.

W przeddzień egzaminu Automobilklub Mielecki z grupą ratowników drogowych PZM pomógł osobom zdającym przypomnieć sobie i przyswoić zasady ruchu drogowego. Członkowie klubu przygotowali na sali gimnastycznej szkoły mobilne miasteczko ruchu drogowego. Liczna grupa osób miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze i znajomość znaków drogowych.

W trakcie przejazdów omawiano najczęstsze błędy jakie popełniane były na torze. No cóż, w końcu najlepiej uczy się na własnych błędach!

Na zakończenie grupa ratowników drogowych Automobilklubu Mieleckiego zaprezentowała krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł indywidualnie poćwiczyć podstawowe czynności ratujące życie, wzywanie pomocy i reanimację. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności i pomocy wszyscy zaliczyli egzamin pozytywnie.