Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Samochodowe Kryterium w Kielcach

foto - Samochodowe Kryterium  w Kielcach
2008-04-06

Automobilklub Kielecki i Koło Rajdowo - Tuningowe Automobilklubu Kieleckiego zorganizowało w Miedzianej Górze Samochodowe Kryterium Toru "KIELCE" SUPER OES.

Celem organizowanej imprezy jest podnoszenie umiejętności i doskonalenie techniki jazdy samochodem oraz popularyzacja sportów samochodowych. Uczestnikiem zawodów mógł być każdy kto posiada aktualne prawo jazdy i samochód z ważnym dowodem rejestracyjnym. Obowiązkowym wyposażeniem każdego startującego musiał być kask ochronny.

Na starcie stanęło 62 zawodników z okolic Kielc, Radomia, Lublina, Mielca i innych miejscowości. Podzieleni zostali na pięć klas sportowych. Z Mielca wystartowało trzech kierowców: Karol Ziółko na fiacie 126p w klasie do 1300, Paweł Łuczkiewicz w klasie od 1600 do 2000 samochodem Renault Clio Sport reprezentowali barwy Automobilklubu Mieleckiego oraz Zbigniew Obłudek samochodem Citroen SAXO w klasie od 1300 do 1600 jako niezrzeszony. Zawodnicy mieli do pokonania odcinek specjalny o długości oko?o 3 kilometrów z próbami sportowo - zręcznościowymi, wszystko to odbywało się na czas.

Start mia? miejsce obok budynku Automobilklubu Kieleckiego i metą lotną na torze samochodowym. Całość OES-u odbywała się na małej pętli na torze samochodowym w Miedzianej Górze. Trasę pokonywali zawodnicy trzykrotnie a do punktacji liczono dwa najlepsze przejazdy.

Karol Ziółko w klasie do 1300 cm3 w ostatecznej rywalizacji wywalczył 8 lokatę. Drugi nasz reprezentant Paweł Łuczkiewicz pokonał sporą grupę zawodników i uplasował się na trzecim miejscu.

Zbigniew Obłudek startujący w klasie do 1600 najliczniej obstawionej miał k?opoty z samochodem i uplasował się na dalszym miejscu poza pierwszą dziesiątką. Start w takim gronie doświadczonych kierowców i na torze wyścigowym w Kielcach należy uznać za bardzo udany.

Oto wrażenia ze startu naszych zawodników:

Paweł Łuczkiewicz - to nie jest mój pierwszy start w tego typu zawodach, lubię szybka jazdę, jazda po takim torze wyzwala we mnie chęć rywalizacji, pokonania innych i sprawdzenia swoich umiejętności sportowych.

Karol Ziółko - jestem tu pierwszy raz, miałem dużą tremę przed tymi zawodami, startowałem na fiacie 126p w klasie do 1300 cm3 gdzie jechały samochody z silnikami o du?o większej pojemności niż mój, postara?em się udowodnić że małym fiatem też Można wykręcić dobry czas, myślę że moje umiejętności nie są gorsze od pozostałych, cieszę się że mogłem wystartować na znanym kieleckim torze samochodowym w Miedzianej Górze na którym ścigali się znani w Polsce i na świecie kierowcy rajdowi. Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować moim sponsorom którzy pomogli mi wziąć udział w tej imprezie, Panu Edwardowi Zielińskiemu z firmy TARGUM, Panu Stanisławowi Bik z Przedsiębiorstwa BIBMOT w Mielcu oraz koledze Piotrkowi który pomógł zrobić na czas skrzynię biegów do mojego "maluszka" jeszcze raz im serdecznie dziękuję.

Zbigniew Obłudek - mój występ nie mogę uznać za udany, samochód mój miał lekki defekt w przednim napędzie i to nie pozwoliło mi włączyć się do rywalizacji. Myślę że drugim razem jak wystartuję to pokażę że umiem jeździć tak jak pozostali koledzy a może i trochę lepiej. Jest to dobra i fajna impreza.