Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Relacje z Rajdu Rzeszowskiego.

foto -Relacje z Rajdu Rzeszowskiego.
2012-08-15

W dniach 9-11 sierpnia został rozegrany 21.Rajd Rzeszowski, który był 8 Rundą Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej, 4 Rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 5, 6 Rundą DMACK Tyres – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji oraz 5 Rundą Rajdowego Pucharu Polski.

W tym roku na starcie stawiło się 140 załóg, z czego w rywalizacji Rajdowego Pucharu Polski stanęło 65 załóg. Wśród tej licznej grupy znalazła się rzeszowsko-mielecka załoga Krystian Czenczek/Ryszard Chlebowski, jadąca Peugeotem 206 XS.

Organizator przygotował 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 80 km. Krystian Czenczek pilotowany przez Ryszarda Chlebowskiego zameldował się na mecie rajdu na 6 miejscu w klasie 6 RPP i 23 miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu.

Co powiedzieli nam po rajdzie Krystian Czenczek i Ryszard Chlebowski.

Krystian Czenczek: "Do Rajdu Rzeszowskiego chcieliśmy być zwarci i gotowi z miesięcznym wyprzedzeniem. Ale przygotowania to również testy, a jak testy to nie obyło się również bez przygód. Finalnie nasz Peugeot 206 gotowy był dopiero na dwa dni przed rajdem. Jeśli chodzi o wynik to jesteśmy bardzo zadowoleni, pomimo bardzo mocnej i doświadczonej konkurencji zakończyliśmy rajd na 23 pozycji. Dodatkowo awansowaliśmy w klasie 6RPP z 7 na 6 pozycję. Teraz bardzo krótka przerwa i już trzeba myśleć o Rajdzie Wisły. Za pomoc w uzyskaniu takiego wyniku dziękujemy całej ekipie serwisowej oraz naszym stałym sponsorom: B3STUDIO, LIMBLACH, WELMAT , MARWAY , RESKART oraz naszemu miastu RZESZÓW."

Ryszard Chlebowski Automobilklub Mielecki: "Dla nas była to wyjątkowo ważna eliminacja, ponieważ po pierwsze ścigaliśmy się na własnym terenie, a po drugie to właśnie w tym rajdzie rok temu rozpoczęła się nasza przygoda ze startami. Dziękujemy za gorący doping i wsparcie ze strony licznej grupy kibiców."