Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

XII Rajd Mielecki - Targum na mecie

foto -XII Rajd Mielecki - Targum na mecie
2012-09-11

9 prób, 12 km odcinków specjalnych i 50 km trasy dojazdowej.

Tak przedstawia się w krótkim zarysie XII Rajd Mielecki – TARGUM, który został rozegrany 9 września 2012 roku na mieleckich ulicach i placach.

Ponad pięćdziesiąt załóg wzięło udział w niedzielnej imprezie. Przy umiarkowanej i słonecznej pogodzie można było oglądać popisowe przejazdy na czterech różnych odcinkach.

Od godziny 7 zbierały się załogi zgłoszone do niedzielnych zawodów.

Impreza na dobre ruszyła o godzinie 10. Uroczystego startu z podniesieniem chorągiewki biało czerwonej dokonali, Pani Krystyna Skowrońska poseł na Sejm RP i pan Edward Zieliński, sponsor strategiczny mieleckiej imprezy.

oficjalne wyniki KJS 2012 [pdf]

Sprawność, kompetencje sędziów i komisji obliczeń pozwoliły nam na publikację wyników zgodnie z Regulaminem zawodów.

W najliczniej obsadzonej klasie, klasie powyżej 2000cm3 zwyciężyli Chochołek Waldemar i Marcin Trzeciak z Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle. Na drugim miejscy uplasowali się Sadlik Konrad i Dariusz Niemczyk z Automobilklubu Chłmskiego. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Łuczkiewiczowi i Łukaszowi Krużlowi z Automobilklubu Kieleckiego.

W klasie do 2000 cm3 pierwsze miejsce zdobyli Jusiak Patryk i Próchniak Angelika z AK Chełmskiego. Pani Angelika została także najlepszym pilotem jako kobieta w XII Rajdzie Mieleckim. Drugie miejsce przypadło załodze też z Automobilklubu Chełmskiego Tomaszowi Krynicy i Samancie Prandota. Hubert Janów i Mateusz Janów z Automobilklubu Rzeszowskiego sklasyfikowani zostali na trzecim miejscu.

Klasę do 1300 cm3 zdominowali uczestnicy z Automobilklubu Małopolskiego zdobywając I i II miejsce, Kubit Gabriel z pilotem Bartoszem Kisiołkiem i Ryszard Dunaj z Kingą Dunaj. Na trzecim miejscu uplasowali się członkowie Automobilklubu Stalowa Wola Piotr Jabłoński i Elżbieta Gaj.

W klasie 903 cm3 pierwszy dojechał do mety i został sklasyfikowany Prokop Paweł i Kielar Patryk z Automobilklubu Stomil Dębica.

W klasyfikacji generalnej trzy pierwsze punktowane miejsca wywalczyli kierowcy jadący szybkimi samochodami Subaru Imprezą, Chochołek Waldemar i Trzeciak Marcin z JKMiRD Jasło, Sadlik Konrad i Niemczyk Dariusz AK Chełmski oraz Paweł Łuczkiewicz i Łukasz Krużel AK Kielce.

Dekoracji zwycięzców i wręczania nagród dokonywali Wiceprezydent Miasta Mielca Bogdan Bieniek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zygmunt Kołodziej, właściciel firmy TARGUM i ZEDGUM, sponsor strategiczny XII Rajdu Mieleckiego Pan Edward Zieliński, Dyrektor Rajdu Jarosław Zatoński, prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski w asyście młodziutkiej członkini Automobilklubu Moniki Gwóźdź.

W przygotowanie i przebieg tej imprezy włączyło się bardzo wiele osób. To przede wszystkim członkowie, sędziowie i ratownicy Automobilklubu Mieleckiego, sędziowie z Kolbuszowej i Nowej Deęy czy nawet harcerze.Nieoceniona okazała się także pomoc sponsorów, strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych bez których nie byłoby mowy o przygotowaniu podobnych zawodów – podsumowuje Grzegorz Stryjski.

Patronat nad XII Rajdem Mieleckim objęli: Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, Prezydent Miasta Mielca, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Myśliwiec, firma „TARGUM” Sp. z o.o., i firma ZEDGUM Pana Edwarda Zielińskiego oraz Samorządowe Centrum Kultury.

Patronat medialny: Tygodnik „KORSO”, portal hej.mielec.pl, hej.rzeszow.pl, czyliwiesz.pl, nowiny24.pl, Gazeta codzienna NOWINY.

Sponsorzy XII Rajdu Mieleckiego – TARGUMi: firmy TARGUM Sp. z o.o. i ZEDGUM sponsor strategiczny XII Rajdu Mieleckiego, Urząd Miejski w Mielcu, Starostwo Powiatowe w Mielcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowe Centrum Kultury, Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie, Automobilklub Rzeszowski, Fundacja Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Rozwoju Gospodarczego w Mielcu, firma KIRCHHOFF, firma ELROB, Zakład Metalowy Wiesław Bożek, firma AC Części samochodowe, OPEL REG BENZ w Mielcu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Dróg Miejskich, stacja paliw „Leśna Polana” Bogusław Świąder, firma „BUDOTERM TMT TURKOT”, Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Zakład Konserwacji „Gaśnica” Marek Pieróg, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BIBMOT” Bik – Sp.j., Wydział Ruchu Drogowego KPP w Mielcu, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mielcu, OSP Biały Bór, OSP Radomyśl Wielki, OSP Cyranka i grupa mieleckich harcerzy.

Ze swojej strony jako prezes Automobilklubu Mieleckiego dziękuję wszystkim za pomoc, współpracę, zrozumienie i współdziałanie.