Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Grzegorz Dul - 13 miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, 2 miejsce w klasie N 69 Rajdu Polski. Mi

foto -Grzegorz Dul - 13 miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP,  2 miejsce w klasie N  69 Rajdu Polski. Mi
2012-10-01

21-letni aktualny mistrz Finlandii Esapekka Lappi pilotowany przez Janne Ferma został najmłodszym w historii triumfatorem Rajdu Polski. Kierowca fabrycznego zespołu Skoda Motorsport w drodze po zwycięstwo wygrał dziesięć z trzynastu odcinków specjalnych i metę w Mikołajkach osiągnął z ponad dwuminutową przewagą nad załogą Michał Sołowow/Maciej Baran.

Dla kielecko-krakowskiego duetu jadącego w tegorocznym Rajdzie Polski Fordem Fiesta RRC to trzecie z rzędu drugie miejsce w tej imprezie. Dzięki bardzo dobremu wynikowi w Mikołajkach Sołowow z pilotem Baranem już teraz mogą się cieszyć z trzeciego w karierze tytułu wicemistrzów Europy.

Największym pechowcem niedzielnego etapu z pewnością był Michał Kościuszko, który po sobotnich odcinkach specjalnych tracił do Lappiego zaledwie 14 sekund. Niestety na bardzo wymagającej próbie „Mrągowo” uszkodził przód swojego Forda Fiesty RRC i był zmuszony do kapitulacji.

Po odpadnięciu Kościuszki bardzo ciekawa walka o najniższy stopień podium rozegrała się pomiędzy dwoma załogami Peugeotów 207 S2000 – Zbigniewem Staniszewskim i Radosławem Korzeniewskim oraz Grzegorzem Grzybem. Na przedostatniej próbie popularny Stanik złapał kapcia przez co spadł na siódmą lokatę. Tym samym po raz drugi z rzędu trzecia pozycja w Rajdzie Polski przypadła duetowi Grzyb/Siatkowski.

Tuż za podium toczyła się batalia pomiędzy Kajetanowiczem, Hołowczycem (obaj Subaru Impreza) i Michałem Bębenkiem (Peugeot 207 S2000). Ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej świeżo upieczony mistrz Polski, który jednocześnie był najszybszym kierowcą samochodu klasy R4. Na finałowej próbie bracia Bębenkowie rzutem na taśmę wyprzedzili Hołowczyca i Kurzeję plasując się 16 sekund za Kajetanowiczem i Baranem.

Bardzo dobrze wypadła nasza załoga Dul i Drahan z Automobilklubu Mieleckiego 13 pozycja w klasyfikacji generalnej RSMP i 2 miejsce w grupie N to ogromny sukces mieleckiego kierowcy. Nie obeszło się bez problemów, ostatecznie udział w 69 Rajdzie Polski Dul zaliczył do bardzo udanych! Rajdy szutrowe są rajdami trudnymi, szczególnie ten mazurski.

Drugim akcentem 69 Rajdu Polski to udział mieleckich sędziów sportowych. Mielecka grupa zabezpieczała przejazdy i obsługiwała OS-y w Miłkach i Tałtach. Uczestniczyli także w piątkowej wieczornej prezentacji zawodników na Rynku w Mikołajkach oraz dopingowali w sobotę naszemu zawodnikowi na torze w Mikołajkach. Tor zlokalizowany jest w Prawdowie, przy drodze do Starych Stawów w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Gołębiewski. Tam też znajdowało się Biuro Rajdu, Biuro Prasowe oraz odbyła się ceremonia wręczania pucharów dla zwycięskich załóg 69 Rajdu Polski, Mikołajki 2012.