Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Drift Team na mieleckim rynku Starego Miasta

foto -Drift Team na mieleckim rynku Starego Miasta
2012-11-19

Przez dwa dni na Rynku Starego Miasta można było oglądać wystawę statyczną zorganizowaną przez mielecki zespół Drift Team. Organizatorzy zaprezentowali kolekcję ubrań firmowych mieleckiego teamu. Można było pooglądać wnętrze wyczynowego samochodu używanego do nowej dyscypliny sportów samochodowych jakim jest coraz bardziej popularny w Polsce drift oraz popróbować na symulatorze wirtualnej jazdy. Zaprezentowano nissana 350 z Demo Car firmy Peiying z bogatym wyposażeniem w sprzęt grający i odtwarzający.

Oficjalna wieczorna część zakończenia sezonu odbyła się w klubie Music Departament. Gościem wystawy była Karolina Pilarczyk jedyna kobieta, zawodowa polska drifterka.

W dwudniowej imprezie zakończenia sezonu na zaproszenie mieleckiego teamu udział wzięli także członkowie Automobilklubu Mieleckiego. Jak w każdym sporcie a szczególnie samochodowym występuje bardzo duże ryzyko zagrożenia życia nie tylko kierowcy ale także obserwatorów i kibiców. Właśnie Automobilklub Mielecki pokazywał jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia. Udostępniono szerokiej publiczności sprzęt ćwiczebny w postaci fantomów osób dorosłych, młodzieńców i dzieci. Można było popróbować i sprawdzić samemu jak jesteśmy przygotowani do udzielania pomocy innym w chwili zagrożenia życia. Sobotnia pogoda zbytnio nie zachęcało mieszkańców do spacerów i pieszych wędrówek po Starym Mieście. Zaś już w niedzielę przy słonecznej i bezwietrznej pogodzie miłośnicy samochodowych wrażeń i nie tylko wraz z całymi rodzinami przechadzali się po mieleckim rynku szukając coś dla siebie.