Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu.

foto -21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu.
2013-01-15

Tereny MOSIR – boiska asfaltowe to właśnie tam w niedzielę 13 stycznia stanęła orkiestrowa scena. Grały lokalne zespoły, były liczne pokazy oraz licytacje.

Tuż obok Automobilklub Mielecki urządził plac do zimowej jazdy na którym odbywały się pokazy motoryzacyjne. W akcji można było zobaczyć kierowców Automobilklubu, Grzegorza Dula, Jacka Popiołka, Mariusza Zielińskiego, Piotra Roga, Grzegorza Kawę czy Arka Bondyrę. W popisowej jeździe były również quady, samochody 4X4 oraz ekipa Barszczewski Team. Na tą okazję firma Targum wyprodukowała specjalne opony dymiące. Właściwości i efekty hitowych opon zaprezentował kierowca Automobilklubu Mieleckiego Jacek Popiołek.

Koncertom, pokazom i konkursom towarzyszyła ekspozycja samochodów terenowych, samochodów zabytkowych a także motocykli.

Można było poczęstować się wspaniałą strażacką grochówką czy sprawdzić się na ministrzelnicy. Ratownicy Drogowi Automobilklubu Mieleckiego pod swoim namiotem udzielali porad i prezentowali podstawowe ćwiczenia ratujące życie.

Po zmroku na terenach MOSiR odbył się kolejny pokaz motoryzacyjny oraz pokaz ratownictwa drogowego. Nawet kilkustopniowy mróz nie był straszny podczas widowiskowego symulowanego wypadku drogowego. W światłach reflektorów jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jednostki OSP z Rzochowa ratownicy drogowi Automobilklubu, zawodowi strażacy i ratownicy medyczni pogotowia udzielali osobom poszkodowanym pomocy. W wyniku zaistniałego zdarzenia chcąc wyciągnąć osobę poszkodowaną z samochodu użyto najnowocześniejszego sprzętu do rozcinania.

Odbyły się także pierwsze licytacje sceniczne. Bluza rajdowa Grzegorza Dula znalazła nabywcę za 270 złotych a druga jego bluza klubowa z czapką zlicytowana została za 170 zł.

Ostatnim muzycznym wydarzeniem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu był koncert zespołu „Steel Velvet”. Gdy schodzili ze sceny, rozpoczęło się wielkie odliczanie do zakończenia 21 Finału WOŚP – czyli światełka do nieba. Kilkaset osób zgromadzonych na obiektach MOSiR-u przez kilka minut podziwiało pokaz sztucznych ogni. To był koniec wielkiego Finału WOŚP-u, który w 2013 roku powrócił do Mielca.

Organizatorami 21 Finału była Mielecka Komenda Hufca ZHP, Automobilklub Mielecki oraz Klub Motocyklowy „Black Seven” wspierani przez władze samorządowe naszego miasta, powiatu i bardzo liczną grupę firm, zakładów, przedsiębiorstw, sklepów i osób prywatnych.