Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Bądź bezpieczny na drodze.

foto -Bądź bezpieczny na drodze.
2013-02-18

Ferie zimowe nie muszą być nudne jeżeli się tylko chce zainteresować dzieci młodzież.

Tegoroczna, druga edycja turnieju „Bądź bezpieczny na drodze” odbyła się 15 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Przecławiu.

Od godziny 9 na miejsce zaczęły zjeżdżać się zespoły z zainteresowanych uczestnictwem szkół powiatu mieleckiego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10 od uroczystego powitania uczestników i zaproszonych gości. Kilkanaście minut później przystąpiono do pierwszej konkurencji, testu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczestnicy przejadą rowerem po torze przeszkód. W planie jest też prezentacja udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników drogowych Automobilklubu Mieleckiego.

Z testami zaplanowanymi na 40 minut, uczestnicy poradzili sobie znakomicie, po kilkunastu minutach pierwsi opuszczali sale. Wyniki testu pokazały że dzieci i młodzież coraz bardziej opanowują przepisy i zasady ruchu drogowego.

Najbardziej emocjonujące momenty, to rywalizacja na torze przeszkód. Dogrywkę mieliśmy pomiędzy Łukaszem Ziarko i Mateuszem Dulianem w walce o pierwsze miejsce w Turnieju Szkół Podstawowych. Obaj rozwiązali test bezbłędnie i mieli zerowe przejazdy po torze przeszkód. Obronną ręką z zaciętej dogrywki wyszedł ten pierwszy, Łukasz Ziarko z Czarnej.

Wśród gimnazjalistów emocje sięgały zenitu. Rywalizowali pomiędzy sobą Konrad Wojtaszek z Przecławia i Kacper Waśko z Czarnej. Tutaj stawką było zwycięstwo drużynowe i drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Dogrywka trwała na tzw. łezce. Kilkakrotnie zmniejszano średnicę łezki aż do skutku. Swoją wyższość i doskonałość w przejechaniu łezki zaprezentował Konrad Wojtaszek z Przecławia. Tym samym zapewnił zwycięstwo i I miejsce drużynowo dla Gimnazjum z Przecławia a dla siebie drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Pierwsza pomoc w wykonaniu uczestników napawa optymizmem a tym samym doskonałym przygotowaniem ze strony nauczycieli, opiekunów. Prezentacja wykonania podstawowych czynności ratujących życie przez młodych ratowników Automobilklubu Mieleckiego pozwoliła bardziej przybliżyć ten problem dla uczestników turnieju jak i dla samych nauczycieli i opiekunów.

Podsumowanie i rozdanie okolicznościowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych zakończyło II Regionalny Turniej o puchar Burmistrza Przecławia „Bądź bezpieczny na drodze”. Na uroczystość rozpoczęcia i zakończenia Turnieju przybył Dyrektor Wydziału Oświatowo Ekonomicznego Urzędu Miejskiego Pan Janusz Krakowski, Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Pan Mariusz Barnaś, Dyrektorka Zespołu Szkół Pani Ewa Arciszewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu Małgorzata Nicpoń, przedstawiciel Posterunku Policji w Przecławiu aspirant Józef Styczyński, grupa członków Automobilklubu Mieleckiego z prezesem Grzegorzem Stryjskim oraz media i portal hej.mielec.pl.

Organizatorzy II Turnieju Regionalnego za wsparcie i pomoc władzom miejskim, policji i Automobilklubowi Mieleckiemu wręczyli pamiątkowe podziękowania. Nie zapomniano też o firmach wspierających działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak TARGUM, ZEDGUM Pana Edwarda Zielińskiego.