Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Zima na całego – wiosna w kalendarzu, turnieje BRD czas zaczynać.

foto -Zima na całego – wiosna w kalendarzu, turnieje BRD czas zaczynać.
2013-03-24

W takiej scenerii jak w tym tytułowym opisie zostały rozpoczęte turnieje BRD w roku bieżącym. Gospodarzem miejskich eliminacji było Gimnazjum nr 3 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Dzięki dobremu zapleczu szkoły, zaangażowaniu się dyrekcji, nauczycieli i pracowników tejże szkoły przeprowadzono i rozegrano etap miejski BRD. W sprawny przebieg eliminacji miejskich włączyła się także dziesięcioosobowa grupa członków Automobilklubu Mieleckiego, firma TARGUM i ZEDGUM, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w osobach starszy sierżant Marcelina Magdoń, sierżant sztabowy Paweł Kozioł oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Do rywalizacji zgłosiły się 4 mieleckie gimnazja i 7 szkół podstawowych.

Po sprawdzeniu i rozwiązaniu testu z przepisów ruchu drogowego uczestnicy zmagali się z rowerowym torem przeszkód. Mieli do przejechania siedem ustawionych przeszkód rowerowych. Najmłodsi mieli do dyspozycji rowery składaki, natomiast gimnazjaliści przejeżdżali na większych rowerach. Wszystko zgodnie z obowiązującym regulaminem BRD na 2013 rok.

W wyniku zaciętej rywalizacji trzy szkoły podstawowe zakwalifikowały się do Turnieju Powiatowego. Najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 12 a na trzecim premiowanym uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1. W następnej kolejności uplasowały się szkoły nr 11, nr 9 , nr 2 i nr 6.

Rywalizacja w gronie gimnazjalistów była równie zacięta jak emocjonująca, wyłoniła dwa gimnazja które awansowały do Turnieju Powiatowego. Pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 1, drugie Gimnazjum nr 3, następnie Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 2.

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Przyznano nagrody specjalne dla najlepszych uczestników turnieju znających przepisy ruchu drogowego rozwiązując poprawnie test. Najlepszymi okazali się uczniowie Piotr Koceniak ze Szkoły Podstawowej nr 6, Łucja Buś ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Sebastian Strycharz z Gimnazjum nr 2, wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom za dobre przygotowanie swoich drużyn do Turnieju. Tegoroczny Turniej BRD był wspierany przez Gminę Miejską Mielec, Zespół Szkół Ogólnokształcących, firmy Targum i ZEDGUM panów Edwarda Zielińskiego i Romana Roga, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz Automobilklub Mielecki.