Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Wiosna tylko w kalendarzu, turnieje czas zaczynać.

foto -Wiosna tylko w kalendarzu, turnieje czas zaczynać.
2013-04-12

Oczekiwana wiosna zaczyna się budzić a w szkołach podstawowych i gimnazjalnych trwa zacięta rywalizacja o przepustki do Finału Centralnego BRD. W tym roku organizatorem Finału jest Podkarpacie a dokładniej to Jasło będzie gościć reprezentacje wojewódzkie BRD z całej Polski.

Chcąc reprezentować Powiat Mielecki w Turnieju Wojewódzkim należy rozpocząć rywalizację na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym. Od kilkunastu już lat Automobilklub Mielecki wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu, Przecławiu, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji i niektórymi Gminami Powiatu Mieleckiego przeprowadzają eliminacje turniejowe.

Turnieje bezpieczeństwa cieszą się coraz to większą popularnością i frekwencją. To jest też duża zasługa nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół. Odbyły się już eliminacje miejskie BRD, trwają rozgrywki w poszczególnych Gminach.

10 kwietnia rywalizowano w Gminie Przecław a Szkoła Podstawowej była gospodarzem Turnieju BRD. Patronat oraz nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miejski w Przecławiu pod nadzorem Wydziału Edukacji i Wydziału Promocji.

Do Turnieju Powiatowego BRD zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum w składzie Ćwik Rafał, Wojtaszek Konrad i Wilk Wojciech. Szkoły Podstawowe reprezentować będą na Turnieju Powiatowym Marucha Wojciech, Marszałek Jan i Żurek Jakub z Przecławia oraz Trawczyński Wiktor, Nakonieczna Marcelina i Piękoś Patryk z Łączek Brzeskich. Opiekunem wszystkich drużyn jest nauczyciel Piotr Sułek.

Najlepszym Gimnazjalistą Turnieju został Bryk Paweł, natomiast w kategorii Szkół Podstawowych Kwaśniowski Jakub z Kiełkowa. On też jako jedyny bezbłędne rozwiązał test ze znajomości przepisów drogowych. Zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskim Turnieju BRD wszystkie uczestniczące drużyny wykonywały czynności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Znajomość podstawowych zagadnień z pierwszej pomocy była wysoko oceniana przez mieleckich ratowników.

Dokonano podsumowania rywalizacji turniejowej. Uczestniczące zespoły szkolne otrzymały pamiątkowe dyplomy a uczniowie nagrody rzeczowe. Podziękowano, wręczono dyplomy sędziom, ratownikom drogowym Automobilklubu Mieleckiego za udzielenie wsparcia organizacyjnego i sprawny przebieg turnieju.

Przy realizacji cyklu rozgrywek turniejowych pomocy udzieliły nam firmy TARGUM i ZEDGUM z Mielca. Serdecznie dziękujemy Panom Edwardowi Zielińskiemu, Romanowi i Piotrowi Róg. Od strony medialnej patronat objął Tygodnik Regionalny KORSO i portale hej.mielec i czyliwiesz.pl.