Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Drogowym.

foto -Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Drogowym.
2013-04-16

Po raz kolejny w Stalowej Woli odbyły się eliminacje do Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym PZM. Organizatorem rywalizacji był Automobilklub Stalowa Wola.

Do rywalizacji stanęło łącznie 13 załóg, w tym aż 3 z Automobilklubu Mieleckiego. Każda ekipa miała do zaliczenia test pisemny, reanimację na fantomie, próbę sportową oraz trzy pozorowane wypadki.

Po przejściu części teoretycznej, zawodnicy udali się w teren.

Oprócz 3 pozorowanych wypadków jedną z konkurencji była jazda sprawnościowa tzw. próba Stewarda. Próba polega na przejechaniu slalomu między ustawionymi pachołkami, pojazdem z umocowanym na masce talerzem, na którym znajduje się piłeczka. Piłeczka podczas jazdy nie może spaść. Jedna z załóg Automobilklubu Mieleckiego Piotr Ogorzałek i Mateusz Machnik w tej konkurencji wywalczyli drugi czas.

Do klasyfikacji ogólnej zlotu liczyła się suma punktów za test, jazdę sprawnościową, udzielenie pomocy oraz zabezpieczenie 3 pozorowanych wypadków. Do punktacji wliczała się także resuscytacja na komputerowym fantomie. Załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie Andrzej Wyzga, Krzysztof Dobosz w klasyfikacji drużynowej zajęli bardzo wysokie 4 miejsce. Różnica punktowa między pierwszym, a szóstym miejscem była znikoma.Kolejną załogą z naszego klubu była drużyna w składzie Piotr Ogorzałek i Mateusz Machnik, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 9 miejsce. Trzecia nasza drużyna Damian Kilian i Tomasz Ryczek zajęli 13 miejsce w klasyfikacji drużynowej co ostatecznie w punktacji Klubowej uplasowało Automobilklub Mielecki na drugim miejscu.

Gratulujemy mieleckim ratownikom dobrego przygotowania się i liczymy na więcej.