Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Szkoły z Przecławia w finale Wojewódzkiego Turnieju BRD w Rzeszowie.

foto -Szkoły z Przecławia w finale Wojewódzkiego Turnieju BRD w Rzeszowie.
2013-04-30

Automobilklub Mielecki przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 3, wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, firmy Targum i Zedgum zorganizował Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Na starcie stanęło 9 drużyn Szkół Podstawowych i 6 drużyn Gimnazjum reprezentujących Powiat Mielecki.
Rywalizacja turniejowa rozgrywała się na rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego.

Sprawdzeniem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wykonaniem opatrunku pozorowanej rany przez startujące drużyny zajęli się ratownicy drogowi Automobilklubu Mieleckiego Weronika Czerwińska i Filip Wałęka.
Ostatnią odsłoną Turnieju był test dotyczący zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym – skrzyżowań oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W teście dla uczniów szkół podstawowych z trzech wariantów odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa. Dla gimnazjalistów z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowe mogły być: jedna, dwie lub trzy. Czas rozwiązania testu nie mógł przekroczyć 40 minut.

Nad poprawnością czuwali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie pani Joanna Rychel i pan Krzysztof Pietraszek oraz Grzegorz Stryjski z Automobilklubu Mieleckiego.
Jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego obserwowali i oceniali panowie Bonifacy Jakubowski, Bogusław Durej z Automobilklubu oraz Dariusz Kalicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Dużo kłopotów dla uczestników stanowił tor sprawnościowy na którym ustawiono 10 rożnych technicznych przeszkód. Sędziowie sportowi Piotr Ogorzałek, Damian Kilian przy wsparciu Łukasza Popery, Aleksandry Popery i Juli Cisło bardzo dobrze i sprawnie przeprowadzili swoją konkurencję.
W końcowej rywalizacji najlepszą drużyną gimnazjalną okazała się drużyna z Gimnazjum w Przecławiu a wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce i awans do Turnieju Wojewódzkiego wywalczyła Szkoła Podstawowa z Przecławia. Opiekunem obu tych drużyn jest nauczyciel Piotr Sułek.

W kategorii Szkół Podstawowych drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 gospodarz turnieju, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa Dąbie, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej, Szkoła Podstawowa w Tuszowie oraz Szkoła Podstawowa w Trzcianie.

W klasyfikacji Gimnazjów na drugim m miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 1, na trzecim Gimnazjum nr 3, następnie Gimnazjum z Tuszowa Narodowego, Gimnazjum Publiczne w Radomyślu Wielkim i Gimnazjum w Woli Mieleckiej.
Najlepszym gimnazjalistą Turnieju został Rafał Ćwik oraz Wiktor Wojtaszek ze szkoły podstawowej, obaj z Przecławia.
Fundatorami pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Gmina Miejska Mielec, Automobilklub Mielecki oraz firmy Targum i Zedgum.

Automobilklub Mielecki jako współorganizator Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dziękuje dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu, wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom biorącym udział, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Rzeszowie, mieleckiej policji i wspomagającym firmom TARGUM i ZEDGUM.