Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

FERIE Z AUTOMOBILKLUBEM 2008

foto -FERIE  Z  AUTOMOBILKLUBEM  2008
2008-02-06

Podczas ferii zimowych zorganizowaliśmy dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu mieleckiego "Ferie z automobilklubem". Jest to impreza która na stałe weszła do kalendarza imprez Automobilklubu.

Turniej rekreacyjno - sportowy został rozegrany w hali widowiskowo sportowej. Odbyły się zawody samochodowe modeli zdalnie sterowanych oraz jazda sprawnościowa na rowerze i wyścigi na hulajnodze. Dzieci rozwiązywa?y komputerowo testy z przepisów ruchu drogowego. Był też czas na działania ratownicze i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W programie "Ferie z Automobilklubem" wzięły udział dzieci z miasta Mielca i okolic. Przybyły dzieci wraz z rodzicami z Czermina i Tuszowa. Tor rowerowy i jazdę sprawnościową poprowadził długoletni Członek Zarządu Automobilklubu Bonifacy Jakubowski.

Wyścigi na hulajnodze po wymyślnym torze zorganizowali młodzi cz?onkowie naszego stowarzyszenia Aleksander Gawron gimnazjalista i Krzysztof Dobosz uczeń Szkoły ponadgimnazjalnej. Oni też obsługiwali program komputerowy ze znajomości przepisów ruchu drogowego wraz ze starszym kolegą Arturem Smyklą Wiceprezesem Zarządu Klubu.

Dużą niespodziankę dla przybyłej młodzieży i dzieci było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej pod bacznym okiem Instruktora Ratownictwa Drogowego PZM kolegi Andrzeja Wyzgi wraz z grupą uczniów z Zespołu Szkół Technicznych. W tych poczynaniach pomagała koleżanka studentka piątego roku uczelni krakowskiej Lucyna Żala Ratownik Drogowy PZM.