Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

"Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Transmisje Polsat News i radiowe z Mielca na całą Polskę.

foto -
2013-07-28

Mobilizujemy kierowców, żeby dbali o zachowanie przepisów, bo te wpływają na ich bezpieczeństwo. Wskazujemy, jak ważne jest zapinanie pasów i trzeźwa jazda – powiedział ks. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców podczas Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Główna akcja tej ogólnopolskiej inicjatywy odbyła się w Mielcu. Transmitowana była również przez ogólnopolskie media.

Symulator dachowania, symulator zderzenia, pierwsza pomoc Automobilklubu Mieleckiego, stoiska Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Rzeszowa, PSP z Mielca i MIVA Polska. To wszystko zobaczyć można było podczas Dnia Bezpiecznego Kierowcy w Mielcu – przy drodze wylotowej na Tarnów.

Dzisiaj świętujemy dziesięciolecie akcji Krzyś, którą rozpoczynaliśmy w Wadowicach Górnych. Przede wszystkim jednak mobilizujemy kierowców, żeby dbali o zachowanie przepisów, bo te wpływają na ich bezpieczeństwo. Wskazujemy także jak ważne jest zapinanie pasów i trzeźwa jazda - powiedział ks. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców.

Ze słowami duszpasterza kierowców zgadza się podinspektor Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Takie doświadczenie daje poczucie bezpieczeństwa i pewności – mówił Pieniowski. Potrzebna większa rozwaga na drodze, roztropna i bezpieczna jazda.

Akcja „Dzień Bezpiecznego Kierowcy" jest jednym z elementów XIV Tygodnia Św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

Kierowcy, popełniający drobne wykroczenia zamiast mandatu brali udział w próbie na symulatorze zderzeń, dachowania, krótkiej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Kierowcy byli pouczani przez policjantów i księdza Midurę, który wręczał im „10 przykazań kierowcy”. Przedstawiciele MIVA Polska wręczali dodatkowo gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego.