Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Rajd na Dni Mielca, Super OS

foto -Rajd na Dni Mielca, Super OS
2013-08-25

Dwudniowy program Dni Mielca to święto miasta i jego mieszkańców. Każdego roku czekają najmłodsi – dla których to wydarzenie kulturalne jest jednocześnie pożegnaniem wakacji. Dla starszych mieszkańców miasta możliwość uczestniczenia w serii wielkich koncertów plenerowych. Dni Mielca to nie tylko scena. Odbywa się szereg innych imprez towarzyszących. Swoje atrakcje przygotował Automobilklub Mielecki, Aeroklub Mielecki, Tauron Stal Mielec oraz Mielecka Grupa Fotograficzna. Automobilklub Mielecki w sobotę 24 sierpnia zorganizował Rajd na Dni Mielca. 16 załóg stanęło na starcie aby zmierzyć w samochodowej rywalizacji na parkingu obok salonu meblowego BRW na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz na parkingu obok firmy Kirchhoff Polska.

Oficjalny start i meta zawodów odbył się jednak na parkingu targowiska przy ul. Sportowej w bezpośrednim sąsiedztwie z błoniami, na których odbywają się inne atrakcje związane z Dniami Mielca.

W bezpośredniej rywalizacji kierowców posiadających licencje sportowe najlepiej zaprezentował się młody kierowca Automobilklubu Mieleckiego Krzysztof Dobosz z pilotem Arkadiuszem Janikiem. Ta załoga zwyciężyła w klasie „Gość” otrzymując z rąk najmłodszego członka Automobilklubu Mieleckiego Maksymiliana pamiątkowy puchar, statuetki i płyty obrazujące 40 lat Automobilklubu. Pozostała grupa kierowców amatorów wykręcała doskonałe czasy na poszczególnych próbach sprawnościowych czy to na parkingu Kirchhoffa czy na Zielonym Trójkącie. Doskonała pogoda sprawiła, że było na co popatrzeć.

W Rajdzie na Dni Mielca pierwsze miejsce przypadło załodze Marek Grzelak i Piotr Kilian jadący samochodem Honda CRX. Drugie miejsce z doskonałym czasem przypadło Markowi Kopciowi i Damianowi Kilianowi na Citroenie Xsara. Natomiast Mazda 323 GT kierowana przez Mariusza Stolę, pilotowana przez Krzysztofa Kopcia dowiozła ich na trzecie miejsce Rajdu na Dni Mielca.

Wręczenie pamiątkowych pucharów odbyło się na głównej scenie przed występem formacji AFROMENTAL. Dla pozostałych uczestników była to dobra szkoła jazdy, wspaniała zabawa godna tych Dni. Na koniec rywalizacji kierowców swoje przysłowiowe „pięć minut” otrzymała załoga Sebastian Leśniak i Arkadiusz Bundyra. Popisowa jazda bokiem czyli driftem dedykowana była dla wszystkich zebranych widzów a w szczególności dla mieleckiej płci pięknej. Gromkimi brawami podziękowano Sebastianowi i Arkowi oraz pozostałym kierowcom.

Wyniki

wyniki [xls]