Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

XIII Rajd Mielecki TARGUM z Grzegorzem Dulem w roli głównej.

foto -XIII Rajd Mielecki TARGUM z Grzegorzem Dulem w roli głównej.
2013-09-09

Dul jeden z najlepszych kierowców Podkarpacia i całej czołówki Polskich kierowców wziął udział w corocznej imprezie organizowanej przez Mielecki Automobilklub, XIII Rajdzie Mieleckim TARGUM. Nie trzeba mówić że dla fanów sportów samochodowych do duża atrakcja widzieć na żywo i z bliska Grzegorza, który rywalizuje ze swoimi kolegami z „podwórka”. Razem jeszcze kilka lat wstecz wszyscy rywalizowali o cenne punkty do zdobycia licencji w sportach samochodowych.

Wyniki:

 

Wyniki (generalka) XII Rajdu Mieleckiego TARGUM [pdf]

Wyniki w klasach XII Rajdu Mieleckiego TARGUM [pdf]

Niedzielny dzień, wspaniała pogoda i licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać popisowe jazdy 47 uczestników mieleckich zawodów. Próby sportowe trudne, wymagające dobrej orientacji, sprawności kierowcy i pilota. Od wczesnych godzin porannych organizatorzy pracowali nad przygotowaniem i zabezpieczeniem poszczególnych prób sportowych po to aby o godzinie 10,00 dać sygnał pierwszemu zawodnikowi do startu.

Pierwszy na trasę XIII Rajdu Mieleckiego TARGUM wyjechał specjalny gość naszej imprezy Grzegorz Dul. Rolę honorowego startera powierzono panu Edwardowi Zielińskiemu z firmy Targum i Zedgum, głównego sponsora strategicznego niedzielnej imprezy samochodowej. Rywalizacja wśród zawodników trwała do samego końca, nawet gdy nastąpiła awaria układu sprzęgła. Maciej Maruszak wraz z pilotem kontynuowali rywalizację i dojechali do mety. Duże słowa uznania dla tej załogi za szlachetną i godną postawę współzawodnictwa sportowego, to się mówi „duch walki”.

W klasyfikacji samochodów do 1400 cm3 pierwsze miejsce wywalczyła załoga z Automobilklubu Małopolskiego Ryszard Dunaj i Kinga Dunaj Fiatem CC. Na drugim miejscu Przemysław Pomprowicz i Jacek Mastaj Suzuki Swift z Jasła. Trzecie miejsce przypadło dla zawodników z Moto Klub Łańcut Adriana Stysia i Grzegorza Bawłowicza.

Klasa samochodów o pojemności do 1600 cm3 i pierwsze miejsce dla załogi Maciej Piwnik, Joanna Marczak z Automobilklubu Kieleckiego. Drugie miejsce wyjeździła załoga z naszego miasta Mielca i Automobilklubu Mieleckiego Piotr Dul i Łukasz Głowacki samochodem Renault Twingo. Na trzecim miejscu zameldowała się druga załoga Automobilklubu Mieleckiego Marek Grzelak z Andrzejem Sypkiem Hondą CRX.

Najliczniej obsadzona grupa kierowców to grupa samochodów do 2000 cm3. W tej grupie pierwsze miejsce przypadło dla Marka Szczerby i Anny Kiełbasa z Automobilklubu Kieleckiego jadących samochodem Renault Clio. Na drugim miejscu po bardzo zaciętej walce z niewielką różnicą punktową uplasowała się kolejna załoga z naszego miasta Mielca Mariusz Stola i Marcin Pszeniczny Mazdą 323. Paweł Biały i Tomasz Biały na BMW 318 ti ze Świlczy ze stratą zaledwie 0,15 punktu uplasowali się na trzeci miejscu.

Klasa samochodów powyżej 2000 cm pojemności i pierwsze miejsce dla naszych dobrych znajomych przypadło Januszowi Lelek i Krzysztofowi Leja jadących Mitsubishi Lancer, drugie miejsce dla Pawła Łuczkiewicza i Zbigniewa Obłudka z Mielca, natomiast trzecie miejsce przypadło Waldemarowi Chochołowi i Marcinowi Trzeciakowi zawodnikom z Automobilklubu Biecz.

W specjalnej klasie Gość w której startują kierowcy z licencją sportową, bezapelacyjne i wręcz popisowo jak przystało na byłego Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach przypadło Grzegorzowi Dulowi z Automobilklubu Mieleckiego.

Klasyfikację Generalną otwiera Janusz Lelek i Krzysztof Leja, drugie miejsce Paweł Łuczkiewicz i Zbigniew Obłudek a trzecie Waldemar Chochołek i Marcin Trzeciak.

Impreza bardzo udana, ciekawe i trudne technicznie próby sportowe, dobra organizacja oraz wspaniała atmosfera zawodów to słowa uczestników z Zakopanego, Krakowa czy Katowic wypowiedziane na zakończenie zawodów. Słowa podziękowania do organizatorów XIII Rajdu Mieleckiego TARGUM skierował także przybyły na uroczystość podsumowania i wręczania nagród wiceprezydent miasta Mielca pan Bogdan Bieniek.

Okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe dla uczestników XIII Rajdu Mieleckiego TARGUM ufundowała firma TARGUM i ZEDGUM jako sponsor strategiczny, Urząd Miasta Mielca, firma komputerowa Pi-System Grzegorza Kawy, Automobilklub Mielecki, firma Kirchhoff Polska, BIBMOT, Hapilia Sp z o.o, Zakład Metalowy WB Wiesław Bożek i ELROB. Dekoracja wręczenia pamiątkowych pucharów, statuetek i nagród rzeczowych odbyła się na parkingu nowego targowiska w Mielcu przy ulicy Sportowej w obecności wiceprezydenta miasta Mielca pana Bogdana Bieńka, pana Edwarda Zielińskiego właściciela firmy TARGUM i ZEDGUM, Dyrektora Rajdu kolegi Jarka Zatońskiego, prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego, całego Zespołu Sędziów Sportowych na czele z jej Przewodniczącym Kazimierzem Antosem, kierownikami i sędziami prób sportowych.

XIII Rajd Mielecki TARGUM przechodzi już do historii Automobilklubu Mieleckiego w 40 roku działalności.