Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Walne Zebranie Wyborcze Automobilklubu Mieleckiego

foto -Walne Zebranie Wyborcze Automobilklubu Mieleckiego
2013-10-26

Dobiegła końca czteroletnia kadencja Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej Automobilklubu Mieleckiego. Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia Członkowie dokonali wyboru nowych władz Klubu. Obserwatorem z ramienia Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie był wiceprezes Jan Jędrzejko.

Nie było niespodzianek podczas Walnego Zebrania Wyborczego członków Automobilklubu Mieleckiego. Grzegorz Stryjski jednogłośnie wybrany został nowym prezesem stowarzyszenia.

Funkcje wiceprezesów pełnić będą Artur Smykla i Weronika Czerwińska a Sekretarzem Zarządu został Damian Kilian.

W zarządzie Automobilklubu Mieleckiego znaleźli się także Mariusz Barnaś, Krzysztof Dobosz i Piotr Ogorzałek. W liczbie siedmiu członków zarządu pracowaliśmy dotychczas i dobrze byłoby utrzymać taką liczbę. Jest taka potrzeba – powiedział jeszcze przed głosowaniem Grzegorz Stryjski.

Członkowie Automobilklubu wybrali także nową Komisję Rewizyjną – organ kontrolny, którego zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad działalnością Zarządu. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Władysław Korzeń, a członkami Bogdan Durej i Maria Wilk.

W Zarządzie i Komisji Rewizyjnej nie zabraknie  młodych członków. Jednym z wiceprezesów została bowiem młoda członkini stowarzyszenia Weronika Czerwińska, która we wrześniu tego roku wspólnie z Piotrem Ogorzałkiem (też Członek Zarządu) zdobyli tytuł Mistrza Polski w ratownictwie drogowym.

Zdaniem doświadczonych, wieloletnich członków stowarzyszenia, obecność w zarządzie młodych ludzi to pozytywny sygnał. Mają wnieść świeżość oraz angażować do pracy w Automobilklubie Mieleckim kolejnych młodych mielczan.

"Stary" i nowy prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski podziękował za zaufanie, za oddanie głosów, które są bardzo cenne dla Automobilklubu Mieleckiego. - "Głosowaliście na cały Zarząd, a ten powierzył mi funkcję prezesa na kolejną czteroletnią kadencję. Tak jak pracowałem dotychczas, będę chciał pracować dalej. Na pewno nie jest to łatwe zadanie, ale z takim Zarządem i z takimi ludźmi, będziemy chcieć jak najlepiej wykonywać te zadania. Obowiązków na pewno nie jest za mało, jedno z najważniejszych to dla nas dzisiaj pozyskiwanie środków finansowych, bez których nie da się przeprowadzać dobrych imprez motoryzacyjnych. Drugim jakże ważnym zadaniem jest pozyskanie siedziby dla Klubu, przecież rośnie liczba członków, brak możliwości prowadzenia szkoleń z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwszej pomocy przedmedycznej czy sędziowskich. Jestem przekonany że wkraczając w następną czterdziestkę będziemy mogli spotykać się w nowej siedzibie.