Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

TURNIRJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

foto -TURNIRJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
2008-04-12

12 kwietnia 2008 roku odbył się Powiatowy Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Gospodarzami tego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu. Od wczesnych godzin porannych zjeżdżały się drużyny ze Szkól Podstawowych i Gimnazjalnych Powiatu Mieleckiego na Eliminacje Powiatowe BRD.

Do Turnieju przystąpiło pięć zespołów ze Szkół Gimnazjalnych : Gimnazjum w Padwi Narodowej, Gimnazjum w Woli Mieleckiej, Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 w Mielcu. Szkoły Podstawowe z poszczególnych Gmin Powiatu Mieleckiego reprezentowane były przez : Szkołę Podstawowa w Przecławiu, Dobryninie, Rydzowie, Radomyślu Wielkim oraz Szkoły Podstawowe nr 1, 3 i 6 w Mielcu. Zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, testy były jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Musieli przejechać na rowerze po miasteczku drogowym z zachowaniem przepisów, znaków, sygnałów drogowych z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa drogowego. Następnym sprawdzianem była jazda rowerem po torze na którym było ustawionych dziewięć przeszkód zgodnie z Regulaminem Turnieju. Ostatnim akcentem Powiatowego Turnieju BRD było udzielenie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu opatrunku pozorowanej rany.

W czasie trwania zawodów rozbrzmiewała muzyka a gospodarze Turnieju przygotowali dla wszystkich napoje i poczęstunek.

Komisja w składzie: Michał Polek Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego jako Przewodniczący, Jacek Rożek Kierownik WORD w Tarnobrzegu, Roman Skrobisz Sekcja Ruchu Drogowego, Wiesław Barszcz przedstawiciel Straży Miejskiej w Mielcu, Grzegorz Stryjski Prezes Automobilklubu Mieleckiego, Bonifacy Jakubowski Członek Zarządu Automobilklubu Mieleckiego ds. bezpieczeństwa, Artur Smykla Wiceprezes Automobilklubu Mieleckiego, Krzysztof Dobosz i Aleksander Gawron jako Ratownicy Automobilklubu Mieleckiego na podstawie uzyskanych wyników stwierdziła że wśród Szkół Podstawowych zwyciężyła

 • Szkoła Podstawowa w Przecławiu w składzie: Węgrocki Wiktor, Weryński Wiktor i Marszałek Paweł.
 • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu,
 • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu,
 • IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu,
 • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim,
 • VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobryninie,
 • VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Rydzowie,
GIMNAZJA
 • I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Mielcu w składzie: Wiącek Krzysztof, Kubica Mateusz i Kozioł Wojciech.
 • II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Mielcu,
 • III miejsce – Gimnazjum w Radomyślu Wielkim,
 • IV miejsce – Gimnazjum w Padwi Narodowej,
 • V miejsce – Gimnazjum w Woli Mieleckiej,

Do etapu wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakwalifikowały się następujące szkoły:

 • Szkoła Podstawowa w Przecławiu w składzie: Węgrocki Wiktor,Weryński Wiktor,Marszałek Paweł,
 • Gimnazjum nr 2 w Mielcu w składzie: Wiącek Krzysztof, Kubica Mateusz, Kozioł Wojciech

Turniej Wojewódzki BRD dla Szkół Podstawowych odbędzie się 9 maja 2008 roku w Zespole Szkół w Nozdrzcu od godziny 8.00 a dla Szkół Gimnazjalnych 13 maja 2008 roku w Zespole Szkół w Ulanowie ul. Tadeusza Buli 3 od godziny 8.oo.

Powiatowy Turniej BRD stał na wysokim poziomie. Umiejętności jazdy na rowerze po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód to prawdziwy majstersztyk rowerzysty. Sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wykonywane były bardzo dokładnie i starannie. Współorganizatorami Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Mielcu byli: Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Automobilklub Mielecki, Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Straż Miejska w Mielcu, Zakład TARGUM S.C. w Mielcu i gospodarze Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu.

Zarząd Automobilklubu Mieleckiego serdecznie dziękuje wszystkim współorganizatorom za pomoc i organizację kolejnej eliminacji Powiatowego Turnieju BRD. Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Janinie Sagatowskiej z WORD w Tarnobrzegu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 Panu Adamowi Jastrzębiowi oraz nauczycielowi Panu Januszowi Kusakowi.