Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości

foto -Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości
2013-11-13

W poniedziałek 11 listopada został rozegrany Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości, będący VIII Rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem.

Do Rajdu przystąpiły 53 załogi, rywalizujące ze sobą w następujących klasach: do 1400 cm3, do 1600 cm3, do 2000 cm3, powyżej 2000 cm3, klasa Historyczna i klasa Gość. Trasa Rajdu liczyła 82 kilometry i odbywała się przy normalnym ruchu ulicznym. Na jej przebiegu zostało zlokalizowanych siedem prób sportowych o łącznej długości 8 kilometrów. Poszczególnym załogom zliczany był czas ich pokonania, wliczany później do klasyfikacji końcowej imprezy.

W klasie pierwszej najlepsi byli: Przemysław Pomprowicz i Miłosz Powroźnik na Suzuki Swift, Bartosz Chronowski i Agnieszka Machoń na Fiacie Cinquecento oraz Mirosław Turek i Bartłomiej Szurlej (Automobilklub Małopolski w Krośnie) na Renault Clio. Natomiast na 13 miejscu uplasowała się załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie Grzegorz Kawa i Rafał Koba startujący Fiatem Seicento.

Klasę drugą zwyciężyli: Krzysztof Rybka i Ireneusz Kocoń na Citroenie Saxo, którzy wyprzedzili Adama Wojtunika i Michała Gryzło (AMK Małopolski i AMK Biecki) na Hondzie Civic oraz Damiana Zawiszę i Mirosława Lisa (AMK Biecki) na Citroenie Saxo.

W klasie trzecie tryumfowali: Piotr Kudłacz i Dominik Przywara (Automobilklub „Stomil” Dębica) na Hondzie Civic, Karol Krupa i Ernest Zięba na Renault Clio Sport oraz Paweł Biały i Marcin Lech (Automobilklub Mielecki) na BMW 318. Na 5 miejscu została sklasyfikowana załoga Mielecka w składzie Marek Kopeć i Damian Kilian startujący Citroenem Xsarą.

W klasie czwartej sklasyfikowano dwie załogi: najlepsza z nich to Waldemar Chochołek i Marcin Trzeciak (AMK Biecki) na Subaru Imprezie oraz Andrzej Dykas i Jerzy Curyło (AMK „Stomil”) na Mitshubishi Lancerze.

W klasie „Historyka” zwyciężyli: Adam Gawlak i Daniel Sokołowski na BMW 318i, Jan Biegoń i Dawid Traszka (AMK „Stomil”) na Toyocie MR2 oraz Marek Lenart i Tomasz Dybaś (AMK Biecki) na Fiacie 125p.

Wśród gości najlepsi okazali się: Hubert Palider i Jerzy Piotrowski (Automobilklub Rzeszowski) na Hondzie Civic, Maciej Wojdyło i Rafał Dziura (AMK Rzeszowski) na Citroenie Saxo oraz Filip Pezdan i Paweł Piczak (AMK Rzeszowski i AMK „Stomil”) na Subaru Imprezie. Na 7 miejscu sklasyfikowana została załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie Krzysztof Dobosz i Arkadiusz Janik startujący Oplem Astrą.

Po zakończonym rajdzie Krzysztof Dobosz mielecki kierowca powiedział - jestem bardzo zadowolony ze startu, odcinki były bardzo ciekawe. Dziękuje wszystkim za przybycie i kibicowanie zarówno naszej załodze jak i pozostałym załogom. Chciałbym również podziękować mojemu pilotowi Arkadiuszowi Janikowi za bardzo dobrą współpracę jaka panowała podczas tego startu, podziękowania składam Firmie Targum jak również wszystkim członkom i sympatykom Automobilklubu Mieleckiego.

strona organizatora jkmird.pl

fotorelacja na stronach:
jaslonet.pl
tvjaslo.pl