2014-02-05 Bądź bezpieczny na drodze - Zimowy Turniej w Przecławiu

ALT Bądź bezpieczny na drodze - Zimowy Turniej w Przecławiu

11.01.2014r w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył się zimowy Turniej pod hasłem ,,Bądź bezpieczny na drodze” w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Przecławiu, Urząd Miasta Przecław i Automobilklub Mielecki.

W turnieju udział wzięły wszystkie szkoły z terenu Gminy Przecław. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego: Grzegorz Stryjski - prezes Automobilklubu Mieleckiego, Bogusław Durej, Bonifacy Jakubowski, Maria Wilk, Weronika Czerwińska, Damian Kilian oraz gospodarze turnieju: p. Małgorzata Nicpoń  dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu oraz p. Piotr Sułek nauczyciel i pomysłodawca rozgrywek.

Rywalizacja podzielona była na 3 etapy: test z przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda po torze przeszkód (rowerem). Uczestnicy turnieju wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego , umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz brawurową i bezpieczną jazdą na rowerze po skomplikowanym torze przeszkód.

Wyniki rywalizacji drużynowej:

 1. SP. Przecław – opiekun : p. Piotr Sułek
 2. SP. Dobrynin – opiekun p. Teresa Majka
 3. SP. Kiełków – opiekun p. Waldemar Kwaśniowski
 4. SP. Łączki Brzeskie – p. Renata Chałupnik
 5. SP. Tuszyma  - opiekun p. Jolanta Borys
 6. SP. Rzemień – opiekun p. Narcyz Arciszewski

Wyniki rywalizacji indywidualnej:

 1. . Wojtaszek Wiktor SP. Przecław
 2. Kwaśniowski Jakub SP. Kiełków
 3. Żurek Jakub SP. Przecław
 4. Jemioło Mateusz SP. Przecław
 5. Klaus Daniel SP. Przecław

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miejski w Przecławiu, które wręczył p. Mariusz Barnaś Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy.  Poszczególnym reprezentacjom szkolnym i ich opiekunom wręczono dodatkowo pamiątkowe dyplomy.