2014-03-23 Ruszyły Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

ALT Ruszyły Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Z chwilą nadejścia wiosny tej astronomicznej i kalendarzowej ruszyły turnieje i zawody bezpieczeństwa drogowego. Pierwsza wystartowała Gmina Wiejska Mielec. O przepustkę w Turnieju Powiatowym BRD rywalizację rozpoczęli uczniowie z Mieleckiej Gminy a gospodarzem był Zespół Szkół w Woli Mieleckiej. To już zasada że Automobilklub Mielecki włącza się w sprawne przeprowadzanie takich zawodów w Powiecie Mieleckim.

Dodatkowym wsparciem tegorocznej rywalizacji była pomoc Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Swoją obecność potwierdzili Dyrektor Ośrodka pan Lucjan Nadbereżny, Pełnomocnik Dyrektora ds. współpracy z samorządami i OSK pan Józef Piątek oraz grupa egzaminatorów z WORD w Tarnobrzegu.

Wszyscy panowie oraz sędziowie z Automobilklubu Mieleckiego bardzo sprawnie poprowadzili cały Turniej.

W wyniku rywalizacji na torze przeszkód i poprawności rozwiązania testów z przepisów ogólnych oraz specjalnego testu ze skrzyżowań w ruchu drogowym najlepszą drużyną wśród Szkół Podstawowych okazała się Szkoła Podstawowa ze Złotnik.

Drużyna w składzie Patrycja Kowalska, Marzena Setera, Filip Nowak i Szymon Pazdro będą reprezentować Gminę Wiejską Mielec na eliminacjach Turnieju Powiatowego w Mielcu. Najlepszym uczestnikiem turnieju wśród Szkół Podstawowych okazał się Szymon Pazdro ze Złotnik. Rywalizację gimnazjalistów wygrała drużyna z Woli Mieleckiej w składzie Radosław Tetlak, Michał Bieniek i Mateusz Sienkiel. Ten ostatni został najlepszym gimnazjalistą Turnieju Gminnego. Drużyna Gimnazjum z Woli Mieleckiej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Złotnikach będą rywalizować o palmę pierwszeństwa w turnieju powiatowym a co za tym idzie o przepustkę do Turnieju Wojewódzkiego.

Najlepszym drużynom szkolnym oraz najlepszym uczestnikom Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostały wręczone nagrody rzeczowe, opaski i kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Uroczystego wręczenia dokonali Dyrektor WORD Lucjan Nadbereżny, Pełnomocnik Dyrektora ds. współpracy z samorządami i OSK Józef Piątek, egzaminatorzy z WORD oraz Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski, który wraz ze swoją grupą sędziów był głównym organizatorem Gminnego Turnieju BRD w Woli Mieleckiej.