Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Tylko 24 czy aż 24 osoby ratujące życie.

foto -Tylko 24 czy aż 24 osoby ratujące życie.
2014-04-14

Tyle chętnych osób zadeklarowało nieść pomoc innym. Ogólnopolska akcja zbiórki krwi "MOTO KREW 2014" została przeprowadzona w Mielcu.

Głównymi organizatorami niedzielnej imprezy połączonej z występami zespołów muzycznych, konkursami i zabawami był Automobilklub Mielecki z grupą motocyklistów „Gremium MC” przy wydatnym wsparciu Urzędu Miasta Mielca, Samorządowego Centrum Kultury, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, firm TARGUM i ZEDGUM, BIBMOT, Karczmy Polskiej, Hotelu Polskiego, licznej grupy sponsorów naszej akcji oraz grupy ratowników drogowych i sekcji pojazdów zabytkowych Automobilklubu Mieleckiego.

Akcja ta dedykowana była w szczególności dzieciom. Staraliśmy się aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi a poprzez wspólne nasze działania podnosić świadomość wśród naszego społeczeństwa. Na nasz apel zareagowało 24 osoby, kilkoro zgłosiło się jako osoby już zarejestrowane. Było kilka deklaracji wsparcia tej jakże wspaniałej zbiórki, jednak z powodu przebytych chorób i innych spraw zdrowotnych , osoby te nie mogły zostać dawcami krwi ani szpiku kostnego.

To wszystko można było zrobić u nas na miejscu w specjalnym ambulansie.

Na zaproszenie organizatorów dzisiejszej imprezy przybył Mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. Ustawiono ambulans przed budynkiem Samorządowego Centrum Kultury, tam też dokonywano rejestracji i przeprowadzano badania kontrolne przyszłych dawców szpiku kostnego. Jako organizatorzy jesteśmy z tego bardzo dumni, że mielczanie tak poważnie podeszli do tej sprawy. Za taką postawę, za zrozumienie potrzeby chwili serdecznie dziękujemy. Nikt nie wie kiedy i w jakich okolicznościach ten cenny dar może być nam lub naszym bliskim potrzebny.

Występy zespołów muzycznych STEEL VELVET oraz Mr Pollack, pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu Weroniki i Piotra aktualnych Mistrzów Polski w ratownictwie drogowym, konkursy, zabawy, prezentacja pojazdów zabytkowych, motocykli i parada motocyklistów ulicami naszego miasta to ukłon i podziękowanie w stronę 24 osób zarejestrowanych, mogących uratować tyle samo a może i więcej osób. Dziękujemy także mieszkańcom za obecność, wyrozumiałość i życzliwość podczas trwania naszej akcji. Słowa podziękowania kierujemy do Radia Leliwa Mielec, które na bieżąco przekazywało informacje. Dziękujemy Tygodnikowi Korso, portalowi hej mielec, czyliwiesz, radiu RDN Małopolska i BiR Bieżące Informacje Regionalne.