2014-04-24 Drużyna z Elektryka w Finale Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnego.

ALT Drużyna z Elektryka w Finale Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnego.

Zaraz po świątecznej przerwie uczniowie szkół pondgimnazjalnych przystąpili do rywalizacji o najlepszą drużynę szkolną w powiecie. Automobilklub Mielecki przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przeprowadzili eliminacje Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego. Gospodarzami Turnieju był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Z dużą pomocą i wsparciem wspomogła nas firma TARGUM i Zedgum. W udostępnionych obiektach szkolnych, nowych i odremontowanych obiektach gospodarstwa pomocniczego mogliśmy przeprowadzić nasze zawody. Udział wzięło siedem szkół ponadgimnazjalnych, zgłaszając 10 drużyn do rywalizacji.

W trakcie trwania turnieju uczestnicy musieli odpowiedzieć na 20 pytań z przepisów ruchu drogowego, pokonać tor jazdy na motorowerze w jak najkrótszym czasie oraz udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna z Zespołu Szkół im.prof.J. Groszkowskiego w składzie: Fijał Damian, Perz Kamil oraz Lelek Mateusz pod opieką Pana Mariana Otfinowskiego.

Drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Technicznych pod opieką Pana Piotra Ciacha w składzie Dawid Stachowicz, Tomasz Wilk i Rafał Zając.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Pana Krzysztofa Cichonia Babiec Marek, Chmiel Piotr, Kagan Kamil z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Słowa podziękowania kierujemy do Dyrekcji i pana Leszka Hyczki nauczyciela Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego za okazałą pomoc organizacyjną. Dziękujemy uczestnikom turnieju i ich opiekunom, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego, sędziom i ratownikom Automobilklubu Mieleckiego za sprawne przeprowadzenie zamierzonej imprezy. Słowa podziękowania kierujemy do zaprzyjaźnionych firm Targum i Zedgum, które wspomagają i wspierają bezpieczeństwo w ruchu drogowym.