2014-05-22 Popiołek „czarnym koniem” na zawodach driftingu.

ALT Popiołek „czarnym koniem” na zawodach driftingu.

9 i 10 maja na kieleckim torze w Miedzianej Górze odbyła się II runda Driftingowych Mistrzostw Polski organizowana przez Polską Federację Driftingu.

Jacek Popiołek reprezentant Automobilklubu Mieleckiego okrzyknięty został  mianem „czarnego konia” tych zawodów. Mielczanin czuł się bardzo pewnie, już na pierwszych przejazdach swoją Mazdą RX-8 wchodził w zakręty z prędkością około 170 km/h. Swoimi umiejętnościami nie odbiegał od zawodników z czołówki.

W walce o TOP 8 Popiołkowi uszkodzeniu uległ zawór sterujący turbo przez co jego silnik nie miał pełnej mocy, trafił także na bardzo doświadczonego zawodnika Budmatu który prowadził Nissana Skyline R33 z silnikiem RB26. To właśnie on przeszedł do TOP 8 zajmując ostatecznie III miejsce w zawodach.

Popiołek mimo to zakończył kwalifikacje na 8 miejscu w generalce oraz pierwszy w swojej grupie uzyskując doskonały wynik 87,6 pkt na 100 możliwych. Dla Jacka to doskonałe doświadczenie, poznał smak wielkiej rywalizacji sportowej jakim są Driftingowe Mistrzostwa Polski.