2014-06-10 Dzień pojazdów zabytkowych, Polski Driver It Day.

ALT Dzień pojazdów zabytkowych, Polski Driver It Day.

Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Mieleckiego wspólnie z Główną Komisją Pojazdów Zabytkowych Polskiego Związku Motorowego proponuje by sobotę 21 czerwca 2014 roku potraktować jako Polski Driver It Day.

21 czerwca 2014 roku pokażmy swoje wspaniałe maszyny. Przyjedźmy na targowisko przy ulicy sportowej o godzinie 16,00.

Około godziny 17,00 uformujemy kolumnę pojazdów zabytkowych i wyruszymy na trasę mieleckimi ulicami. Zamierzamy jechać i odwiedzić Osiedla Cyranka, Dziubków, Lotników, Kilińskiego, Kościuszki, Niepodległości, Smoczka, Wojsław, Wolności i Żeromskiego by znowu przyjechać do naszego miejsca spotkania.

Proponujemy, namawiamy i zachęcamy do wzięcia udziału w takiej akcji, która pozwoli wszystkim a co najmniej większej liczbie posiadaczy odrestaurowanych zabytków kultury technicznej związanych z transportem na zademonstrowanie swoich osiągnięć, swojej pracy, swojej pasji, swojego hobby.

Grono tych osób rozrasta się w bardzo dużym tempie. Jest to hobby , którym można zajmować się bez zbędnego szumu, rozgłosu, w ciszy hal czy garaży. Koledzy z Automobilklubu Mieleckiego popierają inicjatywę Komisji Pojazdów Zabytkowych, żeby wybrać jeden dzień w którym świat zobaczy te nasze cudowne odrestaurowane cacka. Oczywiście każdy pojazd najlepiej zaprezentować w ruchu. I stąd powstał pomysł by w Mielcu ogłosić Mielecki Dzień Pojazdów Zabytkowych.

Zróbmy to, pokażmy sobie i innym, jak piękna jest historia , jak piękne są przedmioty użytkowe jakimi były samochody , motocykle, rowery, traktory jak wyglądają dziś na ulicach w normalny dzień w normalnym ruchu ulicznym. Pokażmy siebie i nasze cacka by inni mogli zobaczyć efekty naszej pracy. Pokazując się uzmysłowimy wszystkim jak wielką możemy stanowić grupę.

Nie trzeba być zrzeszonym, członkiem klubu, wystarczy mieć pojazd. Nie obowiązują żadne zgłoszenia, żadne opłaty, żadne kwestionariusze, żadna ewidencja. Wystarczy nasza spontaniczna obecność by wyjechać na ulicę, pojeździć wspólnie po mieście. Zależy nam byśmy byli w jak największej liczbie miejsc, zauważeni przez jak największą liczbę ludzi. To jest nasze zadanie, to jest nasz cel. Odbierzemy zasłużone brawa, uznanie od tych normalnych użytkowników, wiemy, że jest to miłe gdy mijający nas inni kierowcy oddają nam „honory” pozdrawiają kciukiem uniesionym w górę.

Zatem zapraszamy wszystkich posiadaczy do udziału w tym wydarzeniu, wspierajmy siebie i budujmy wizerunek naszej pracy, naszych starań, naszego zaangażowania w to by historia motoryzacji, jej zmiany, ewolucja i edukacyjny charakter nie zostały zapomniane.

Do zobaczenia w sobotę 21 czerwca na ulicach naszego miasta, drogach szosach i ulicach całej Polski.

MIELEC ulica Sportowa – targowisko 21 czerwca godzina 16,00.

ZAPRASZAMY !!!