Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Rajd samochodowy na Dni Mielca.

foto -Rajd samochodowy na Dni Mielca.
2014-09-03

Rajd na Dni Mielca to tylko jedna z kilku atrakcji przygotowanych przez Automobilklub Mielecki.Dla dzieci i młodzieży przygotowano miasteczko mobilne, symulator bezpiecznej jazdy oraz pokazy pierwszej pomocy. Główną atrakcją sobotnich Dni Mielca był Dzień otwarty Automobilklubu Mieleckiego. Automobilklub Mielecki przeprowadził się do nowej siedziby przy ulicy Sportowej. Odnowiona elewacja zewnętrzna siedziby Klubu przyciągała doskonałym widokiem. Wewnątrz pomieszczenia można było zobaczyć rys historyczny Automobilklubu w gablotach, zwiedzić sale sekcji ratowniczej, sędziowskiej czy bezpieczeństwa drogowego. Nowa siedziba Automobilklubu to nowy rozdział w dalszej społecznej działalności na rzecz dzieci, młodzieży, społeczeństwa i naszego miasta. Tylko pogoda rządziła się swoimi prawami.

Automobilklub Mielecki jak co roku z okazji Dni Mielca przygotował okolicznościowe zawody KJS. Zgłosiło się 23 uczestników naszej imprezy. Do mety dojechało 20 załóg z Mielca i regionu. Gościliśmy kierowców z Dębicy, Nowej Dęby, Rzeszowa, Tarnowa, Łańcuta, Świlczy i naszych mieleckich. Kierowcy pojechali po dwóch trasach wyznaczonych na terenie SSE tzw.” zielonym trójkącie” oraz na parkingu firmy Kirchhoff. Rajd odbył się w sobotę 30 sierpnia 2014 roku w godzinach popołudniowych.

Mistrzem Kierownicy została załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie Paweł Biały kierowca i Marcin Lech jako pilot jadący BMW 318 Ti.

I Wicemistrzem Kierownicy Rajdu Mieleckiego zostali Marek Kopeć i Bartosz Maroń z Automobilklubu Mieleckiego jadący Citroenem Xsara. Natomiast na trzecim miejscu i tytuł II Wicemistrza Kierownicy zdobyła załoga mielecka Jacek Popiołek i Monika Gwóźdź.

Próby sportowe ciekawe dobrze skonfigurowane a przede wszystkim bezpieczne.

Dużo więcej zdjęć na portalu hej.mielec.pl.