Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

XXI Wojewódzki Turniej WBRD

foto -XXI  Wojewódzki Turniej WBRD
2008-05-14

14 maja 2008 roku zorganizowano XXI Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Gospodarzami był Zespół Szkół Specjalnych im. J.Korczaka w Mielcu. Zgłoszono 10 drużyn z Ośrodków i Szkół Specjalnych z całego Podkarpacia. Tylko osiem dwuosobowych drużyn stanęło na starcie XXI Turnieju. Zawodnicy musieli rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, wykonać jazdę po miasteczku drogowym oraz wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze na którym ustawionych było dziesięć trudnych i skomplikowanych przeszkód.

Końcowym akcentem turnieju było losowanie trzech pytań i udzielenie odpowiedzi przed komisją. Przewodniczył Komisji Dyrektor Wydziału Komunikacji Zbigniew Kmieć w towarzystwie Prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego, Bonifacego Jakubowskiego, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Jacka Rożka oraz przedstawicieli policji Panów Grzegorza Kurgana i Tomasza Wieczerzaka. Po podliczeniu i zestawieniu wyników Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca: indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Michał Charchut z SOSW w Ropczycach, drugim Sebastian Rogóż z ZSS z Mielca, trzecim zwycięzcą został Kamil Kasza z SOSW z Frysztaka.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna z SOSW z Frysztaka, drugie miejsce zajęła drużyna z SOSW z Ropczyc, trzecie miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy ZSS z Mielca. Ostatnim akcentem XXI Turnieju była prezentacja udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem fantoma. Prezentację przeprowadzili Ratownik Drogowy Automobilklubu Mieleckiego Krzysztof Dobosz przy pomocy kolegi Aleksandra Gawrona i Konrada Kraski uczniów Gimnazjum Nr 2 w Mielcu. Podsumowaniem XXI Turnieju Wojewódzkiego BRD było wręczenie nagród dla zwycięzców, zwycięskich drużyn i wszystkich biorących udział zawodników. Współorganizatorami XXI Turnieju byli: WORD w Tarnobrzegu, Automobilklub Mielecki, Sekcja Ratowników Drogowych przy Automobilklubie, Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz grupa mieleckich sponsorów.