Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

PARAFIADA oś.Rzochów 2008

foto -PARAFIADA oś.Rzochów 2008
2008-05-18

17 - 18 maja Mielec Rzochów odbyła się Parafiada 2008. Corocznie w Parafii pod wezwaniem Świętego Marka organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tak szczytnym. Celem jest pozyskanie środków finansowych na potrzeby parafii.

Automobilklub Mielecki już po raz drugi włączył się do tej akcji. W sobotę w godzinach wieczornych członkowie i ratownicy drogowi pokazali sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pokazali jak należy postępować w razie wypadku w którym są osoby ranne i poszkodowane. Jak zachować się gdy obok nas osoba straci przytomność i jak prawidłowo wezwać pogotowie.

Można było sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy na fantomie, wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca pod fachowym okiem instruktorów ratownictwa Andrzeja Wyzgi, Michała Polaka, Krzysztofa Sobonia i Lucyny Żali studentki piątego roku z Krakowa. W ćwiczeniach i pokazach pomagali im Kamil Chmaj, Dariusz Kużdżal i Mateusz Stanisławski. Młode matki i przyszłe matki miały możliwość wykonać kilka ćwiczeń na fantomie dziecku. Pokazy i ćwiczenia ratujące życie miały duże zainteresowanie wśród przybyłych osób. Mimo chwilowo padającego deszczu do późnych godzin wieczornych mieszkańcy Rzochowa ćwiczyli i słuchali informacji o potrzebie ratowania życia ludzkiego. W dalszą części sobotniego wieczoru wypełniła zabawa na świeżym powietrzu.