2014-10-22 Nowa siedziba, nowe możliwości Automobilklubu Mieleckiego.

ALT Nowa siedziba, nowe możliwości Automobilklubu Mieleckiego.

Od kilku tygodni Automobilklub Mielecki dysponuje nową siedzibą - w budynku przy ul. Sportowej. To dobre miejsce, pozwoli nam się rozwijać – mówią członkowie, sędziowie i ratownicy.

Automobilklub Mielecki, organizator praktycznie wszystkich imprez motoryzacyjnych w Mielcu, przez lata zmagał się z trudnościami lokalowymi. Do dyspozycji działających w ramach wolontariatu działaczy było praktycznie tylko jedno niewielkie pomieszczenie w budynku hali sportowej MOSiR.

Ciężko było organizować tam spotkania, nie było mowy o przeprowadzeniu pogadanek, czy chociażby ważnych dla pracy w Automobilklubie szkoleń. W dużej mierze korzystaliśmy z pomieszczeń Związku Nauczycielstwa Polskiego, sali Kleks i auli Zespołu Szkól Technicznych - wspomina Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego.

Nie mamy wątpliwości, nowa siedziba, w której mamy możliwość pracy, spotykania się, przeprowadzenia różnych zajęć i szkoleń, spotkań z młodzieżą, wyjdzie nam wszystkim na dobre. Utrzymanie nowej siedziby liczącej kilka pomieszczeń powinno się udać, choć w sezonie zimowym może być różnie. Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z kosztami – dywaguje Stryjski.

Siedziba nasza znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie placu targowo – parkingowego, który dwa dni w tygodniu służy jako plac targowy. W Automobilklubie nie kryją, że korzystanie z tego miejsca w czasie organizacji imprez takich jak chociażby rajd samochodowy czy różnego rodzaju zlotów fanów motoryzacji było kluczowe dla wyboru lokalizacji. Ten plac nadaje się znakomicie.

Mogliśmy się o tym przekonać już wcześniej, ale ostatnie imprezy podczas Dni Mielca, czy wrześniowy XIV Rajd Mielecki TARGUM pokazały to znakomicie. Naszym marzeniem jest, byśmy w dalszym ciągu mogli w bezpieczny sposób korzystać z tego miejsca. Adaptacja, urządzenie pomieszczeń, przygotowanie i odnowienie zewnętrznej elewacji budynku to ogromny wysiłek fizyczny i znaczny wydatek finansowy. Dużo prac wykonali sami członkowie systemem gospodarczym - wolontariackim. Pracowali wszyscy kto miał czas i ile tego czasu było nam potrzeba. Z pomocą przyszli także niektórzy nasi sponsorzy i sympatycy. Wspierali nasze działania materialnie i finansowo. Jesteśmy z tego faktu niezmiernie zadowoleni, bardzo się cieszymy i gorąco dziękujemy za okazałą pomoc.

Po 40 latach społecznej działalności Automobilklub Mielecki ma wreszcie swoją siedzibę. Uroczystość otwarcia przypadła na Dni Mielca i miała bardzo skromny charakter. Można było zwiedzić lokal i pomieszczenia, zapoznać się z historią Automobilklubu zgromadzoną w specjalnych gablotach, popróbować udzielania pierwszej pomocy, sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze bezpiecznej jazdy albo wyruszyć rowerem lub motorowerem po torze przeszkód i mobilnym miasteczku drogowym.

Pierwszymi gośćmi otwartych Dni Automobilklubu Mieleckiego byli sami członkowie, ich rodziny, dzieci, znajomi i sympatycy motoryzacji. Przybyli także Wiceprezydent Miasta Bogdan Bieniek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Myśliwiec, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Kotula, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zygmunt Kołodziej, właściciele firmy „Targum” Panowie Roman Róg i Edward Zieliński, Prezes Mieleckiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Rajda. Przybyła także na nasze zaproszenie Elżbieta Wróbel Wójt Gminy Niwiska, która bardzo mocno wspiera działania naszego Klubu na terenie swojej gminy. Były także mieleckie media hej.mielec, Sagnet i portal CzyliWiesz.