2014-12-19 Być widocznym i bezpiecznym na drodze.

ALT Być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Automobilklub Mielecki 16 grudnia odwiedził Szkołę Podstawową w Niwiskich w Powiecie Kolbuszowskim.

W wyniku długoletniej współpracy z Gminą Niwiska i Szkołami Podstawowymi w ramach poprawy bezpieczeństwa drogowego, zachowań na drodze przeprowadzona została akcja „Bądź widocznym i bezpiecznym”. Celem naszej akcji było uświadomienie uczniów klas od I do VI jak ważne jest aby pieszy był widoczny o zmroku.

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Niwiskich pokonują znaczne odległości idąc do jak i ze szkoły. Często biorą udział w zajęciach pozaszkolnych, muzycznych, sportowych i innych, które odbywają się porą wieczorową. To stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla tych dzieci jak i dla samych kierujących. Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski, Bogusław Durej i Filip Wałęka przy dużym zaangażowaniu Pani Wójt Gminy Niwiska, Pani Dyrektor Szkoły, licznego grona rodziców wręczyli wszystkim dzieciom opaski odblaskowe.

Przekazano 150 sztuk opasek z logo PZM i Automobilklubu Mieleckiego. Słowa podziękowania do działaczy Automobilklubu Mieleckiego skierowała Pani Elżbieta Wróbel Wójt Gminy Niwiska. Po zakończeniu akcji z opaskami odbył się świąteczny koncert kolęd „Dzieci – dzieciom”. Nauka świątecznej piosenki, wspólne kolędowanie, niezwykła aktywność zgromadzonych na koncercie dzieci sprawiły, że ten muzyczny poranek pozostawił uśmiech na twarzach wielu osób.