2014-12-28 Prezydent Mielca nagrodził wyróżniających się mielczan!

ALT Prezydent Mielca nagrodził wyróżniających się mielczan!

Zgodnie z kilkuletnim zwyczajem prezydent Mielca nagrodził osoby i firmy, które w minionym 2014 roku pozytywnie wyróżniały się swoją działalnością i zaangażowaniem. Wręczanie symbolicznych wyróżnień na koniec roku zapoczątkował kilka lat temu prezydent Janusz Chodorowski. Uroczystość miała miejsce podczas miejskiego świątecznego spotkania w którym biorą udział przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych, firm, urzędów.

Takie spotkanie odbyło się tym razem 22 grudnia w Samorządowym Centrum Kultury. W tym roku przyznano kilka wyróżnień. Pierwsza statuetka powędrowała do twórców musicali „Grease”, „Hakuna Matata” oraz  „Michael Jackson Show”, które przygotowuje grupa teatralna działająca przy SCK. Wyróżnienie odebrała Anna Leszkiewicz wraz z młodymi aktorami.

Kolejne dwie statuetki powędrowały do Magdaleny Łączak i Pawła Dybka - duetu mieleckich biegaczy górskich. Startują z powodzeniem w biegach ekstremalnych i osiągają fantastyczne wyniki. Należą do krajowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.

Wyróżnienia trafiły także do dwóch mieleckich firm, które działają w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Europark Mielec. Za rozwój i wdrażanie innowacyjnych projektów w branży lotniczej nagrodę prezydenta Mielca odebrał przedstawiciel firmy Eurotech Janusz Michalcewicz. Magistrat docenił także działalność Lear Corporation, jednej z pierwszych firm strefowych i największego pracodawcy w mieście, Lear zatrudnia ponad 3500 osób. Wyróżnienie odebrał Piotr Liguz.

Prezydent Mielca Daniel Kozdęba wyróżnienie wręczył także Grzegorzowi Stryjskiemu, prezesowi Automobilklubu Mieleckiego za aktywną, długoletnią działalność społeczną, popularyzację sportów motorowych i propagowanie wiedzy, która ratuje życie. Grzegorz Stryjski osobiście odebrał wyróżnienie.

Wręczenie prezydenckich wyróżnień było najważniejszym elementem miejskiego spotkania świątecznego. Z krótkimi życzeniami do zebranych zwrócił się przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka, podobnie jak sam prezydent Kozdęba. Swój czas na scenie miał także ksiądz Kazimierz Czesak, który wprowadził zebranych w czas świątecznej modlitwy. Uczestnicy spotkania mieli też wiele czasu by w spokoju, indywidualnie składać sobie świąteczne życzenia.

Fotografie: hej.mielec.pl