Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu.

foto -23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu.
2015-01-18

Przecław już po raz drugi wziął udział w finale WOŚP . Tym razem finałowa impreza odbyła się na Rynku w Przecławiu na terenie Gminy Przecław. Kwestowało 20 wolontariuszy, w tym Członek Zarządu Automobilklubu Mieleckiego Mariusz Barnaś.

11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń i sprzętu medycznego dla szpitali i przychodni. Wszystko to dzięki hojności darczyńców. Tematem 23 Finału było „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Finałowa impreza na Rynku w Przecławiu rozpoczęła się 11 minut przed godz. 1700 od wjazdu samochodów rajdowych, zabytkowej Warszawy i pary motocyklistów z Automobilklubu  Mieleckiego. W kilkudziesięciu minutowym pokazie driftu samochodowego brali udział Sebastian Leśniak, Michał Zięba, Marek Grzelak, Grzegorz Kawa i Krzysztof Dobosz.

Pokazową jazdę na motocyklu zaprezentowali dwaj młodzi przecławscy motocykliści. Gromkimi brawami podziękowano kierowcom i motocyklistom za ich doskonałą i precyzyjną jazdę.

Przejazd samochodów rajdowych, zabytkowych i motocykli z mieleckiego Automobilklubu oraz pokaz driftu zaplanowane na rozpoczęcie całej imprezy okazały się sporą atrakcją dla mieszkańców Gminy Przecław.

Organizacją 23 Finału WOŚP w Przecławiu zajął się Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Przecławiu i Gminą Przecław. W trakcie imprezy licytowane były gadżety, które przecławski sztab otrzymał z tej okazji. Wspaniała atmosfera na Przecławskim Rynku panowała do godziny 20,00. Zwieńczeniem finału było oczywiście światełko do nieba.   Gmina Przecław ostatecznie zebrała 13 458,37 zł.