Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Zimowy Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w gminie Przecław.

foto -Zimowy Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w gminie Przecław.
2015-02-06

Ferie zimowe to czas "laby" i wypoczynku dla młodzieży szkolnej. Nie wszyscy mogli wyjechać na upragnione sanki lub narty. W Gminie Przecław już po raz piąty rozegrano Gminny Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Miejscowa Szkoła Podstawowa przygotowała dobrą i pożyteczną rozrywkę, wspólnie z Urzędem Miejskim w Przecławiu, Automobilklubem Mieleckim, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Posterunkiem Policji w Przecławiu oraz przy wsparciu firmy TARGUM.

Reprezentacje sześciu Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum wraz z nauczycielami, dyrektorami tych szkół było świadkami szlachetnej rywalizacji.

Przypomniano sobie przepisy ruchu drogowego, doskonalono jazdę rowerem i udzielano sobie wzajemnie pomocy. Był też czas na herbatę i poczęstunek o co zadbały panie ze szkolnej kuchni.

Najlepszych uczestników Turnieju wyłoniono po dodatkowej jakże stresującej dogrywce. Najlepszym okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu Wiktor Wojtaszek, jego szkolny kolega Mateusz Jemioło musiał uznać wyższość tego pierwszego. Trzecim uczestnikiem Turnieju okazał się Marcin Kisiel z Łączek Brzeskich.

W dalszej kolejności uplasowała się Gabriela Pietrzyka z Przecławia, Michał Lipiór z Łączek, Amelia Knap z Tuszymy oraz Mateusz Rzepa i Maciej Ryś też z Łączek Brzeskich. Najlepszą drużyną została drużyna Szkoły Podstawowej z Przecławia prowadzona przez pana Piotra Sułka nauczyciela tejże szkoły. Szkoła z Łączek Brzeskich zajęła drugie miejsce, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Tuszymie, następnie Szkole Podstawowej w Rzemieniu, Kiełkowie i Dobryninie. Najlepsi gimnazjaliści z Przecławia to Paweł Bryk, Wiktor Strzępka i Wojciech Marucha.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie z Automobilklubu Mieleckiego, Bonifacy Jakubowski, Rafał Marcińczak, Damian Kilian oraz ratownicy drogowi Mateusz Machnik i Filip Wałęka. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu reprezentowali rzecznik prasowy komendy sierżant sztabowy Urszula Chmura, Marcin Opałacz i Karol Antoń, natomiast z Posterunku Policji w Przecławiu młodszy aspirant Paweł Szady.

Nagrody wręczali Dyrektor Wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Przecławiu pan Mariusz Barnaś, pani Dyrektor Małgorzata Nicpoń, pan Piotr Sułek i pan Bonifacy Jakubowski. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Były także podziękowania i dyplomy dla współorganizatorów.

Turniej ten pokazał, że nie straszne są warunki zimowe, można i w taki sposób spędzać wolny czas dla poprawy swoich zachowań oraz własnego bezpieczeństwa.