Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim

foto -Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim
2015-03-09

Dwanaście kobiecych załóg wzięło udział w imprezie samochodowej "Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim" z okazji Dnia Kobiet. W słoneczne i ciepłe niedzielne popołudnie panie mogły spróbować swoich sił za kierownicą własnych pojazdów, a także w konkurencjach jazdy na trolejach oraz z talerzem Stewarda. Do współpracy włączył się Ośrodek Szkolenia Kierowców "Skręt" udostępniając własne samochody szkoleniowe.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Mielca Pan Daniel Kozdęba. Wsparcie i pomoc otrzymaliśmy z firmy TARGUM, ZEDGUM, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Samorządowego Centrum Kultury, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego BIBMOT oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. W tak wyjątkowym dniu za kierownicą pojazdu mogła i siedziała kobieta.

Efekty były nadzwyczaj dobre, szczególnie w konkurencji jazdy po nieutwardzonym terenie na czas. Panie własnymi pojazdami pokonywały odcinek 400 metrów z przeszkodami. Sądząc po uzyskiwanych czasach nie było to takie trudne.

Najlepszy czas 33,72 s na tym dystansie uzyskała Pani Agnieszka Wojtaszek samochodem Peugeot, drugi czas dnia 34,16 s uzyskała Pani Monika Żółkiewicz Fordem Fiestą, natomiast trzeci czas 34,47 s wyjeździła Pani Weronika Czerwińska Fitem Cinquecento.

Następnie każda z uczestniczek miała okazję pokonać wyznaczony odcinek samochodem z trolejami, niewielkimi kółkami, które symulują jazdę w poślizgu. Tą i następną konkurencję poprowadzili instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Kierowców "Skręt". Najlepiej poradziła sobie Pani Weronika Czerwińska uzyskując 49,50 s, drugi czas dla Pani Moniki Osak i trzeci czas dnia dla Pani Ewy Chmielowskiej.

Sporą atrakcją był test delikatnej jazdy z talerzem Stewarda. Tutaj piłeczka nie spadała praktycznie w ogóle ale czasy też były dłuższe. Jazda z piłeczką wymagała precyzyjnej i wolniejszej jazdy. Najlepiej poradziła sobie Pani Anna Surowiec, Pani Monika Żólkiewicz i Pani Iwona Kusek . Niemniej część uczestniczek ze sporym zaangażowaniem podeszła do wzajemnej rywalizacji.

Tak też było w przypadku konkurencji rzutu oponą na odległość. Doskonałym sprytem i sposobem wykazała się ponownie Pani Weronika Czerwińska. Jej opona powędrowała spadając i tocząc się na odległość 25 metrów i 80 centymetrów. Sporo zabawy dostarczył też test z alkogoglami – okularami symulującymi jazdę pod wpływem alkoholu. Za kółko co prawda nikt nie wsiadał, ale test na koordynację został zaliczony. Panie w alkogoglah z wózkiem dziecinnym i spacerowym doskonale sobie radziły na odcinku kilkunastometrowym.

W ostatecznej rozgrywce specjalną koronę i pierwsze miejsce w imprezie "Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim" przypadło Pani Annie Surowiec, drugie wywalczyła Pani Monika Osak, natomiast trzecie przypadło Pani Weronice Czerwińskiej. Wyróżnione Panie otrzymały z rąk Wiceprezydentów Jan Myśliwca i Tadeusza Siemka, Dyrektora MOSiR Zygmunta Kołodzieja oraz Prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego pamiątkowe puchary, nagrody rzeczowe i prezenty okolicznościowe.

Wszystkie kobiety będące na imprezie i uczestniczki zawodów "Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim" z okazji swojego święta otrzymały tradycyjnego kwiatuszka "tulipanka". Patronat medialny sprawował portal hej.mielec.pl, radio Leliwa i Tygodnik Regionalny KORSO.

Organizatorzy dziękują szczególnie Paniom za udział w imprezie, dziękują wszystkim którzy tak gorąco w tym szczególnym dniu wspierali i dopingowali rywalizujące kobiety. Dziękujemy Ośrodkowi Szkolenia Kierowców „Skręt”, firmie TARGUM i ZEDGUM, MOSiR, SCK, BIBMOT, WORD w Rzeszowie i malina event za prowadzenie i wspólną zabawę.