Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Szkoła Podstawowa w Złotnikach i Gimnazjum z Woli Mieleckiej z przepustkami do Turnieju Powiatowego

foto -Szkoła Podstawowa w Złotnikach i Gimnazjum z Woli Mieleckiej z przepustkami do Turnieju Powiatowego
2015-04-18

Jak co roku Zespół Szkół w Woli Mieleckiej był gospodarzem Ogólnopolskiego Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Patronat nad Turniejem Gminnym objął Wójt Gminy Mielec Pan Józef Piątek. Gmina Mielec była także fundatorem nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników turnieju. W zmaganiach turniejowych uczestniczyło sześć drużyn ze Szkół Podstawowych i dwie drużyny z Gimnazjum. Przepustkę do dalszej rywalizacji na szczeblu powiatu wywalczyła Szkoła Podstawowa w Złotnikach, natomiast gimnazjalistów reprezentować będzie drużyna gospodarzy, Gimnazjum z Woli Mieleckiej.

Wszyscy uczestnicy musieli uporać się z testem podstawowym z przepisów ruchu drogowego oraz testem skrzyżowań. Wielka rywalizacja i chęć pokazania się jak z najlepszej strony zapanowała na rowerowym torze przeszkód. Jest to przysłowiowa loteria punktowa. Liczy się nie tylko umiejętność jazdy na rowerze ale i sposób pokonania odpowiednich przeszkód rowerowych.

Najlepszymi uczestnikami Turnieju Gminnego wśród Szkół Podstawowych zostali Szymon Pazdro ze Złotnik, Patryk Pazdyk z Książnic oraz Paweł Soja ze Złotnik. Najlepsza trójka gimnazjalistów to Mateusz Sienkiel, Michał Bieniek i Radosław Tetlak z Woli Mieleckiej. Nad całością Turnieju czuwali członkowie Automobilklubu Mieleckiego którzy to w profesjonalny już sposób potrafią przygotować tor i przeszkody. Wszystko oczywiście zgodnie z Ogólnopolski Regulaminem Turnieju BRD.

Z dużą pomocą od strony merytorycznej i przestrzegania przepisów ruchu drogowego posłużyli nam policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu Wydziału Ruchu Drogowego aspirant Dariusz Kalicki i starszy sierżant Marcin Streb. Nagrody dla najlepszych drużyn i pozostałych uczestników Turnieju wręczał Pan Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski, Bogusław Durej Członek Automobilklubu oraz panowie policjanci Dariusz Kalicki i Marcin Streb.