Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Drużyna Z S T w finale wojewódzkim Turnieju Mototryzacyjnego

foto -Drużyna Z S T w finale wojewódzkim Turnieju Mototryzacyjnego
2015-05-03

Dwanaście drużyn z pięciu szkół średnich Powiatu Mieleckiego zostało zgłoszonych do rywalizacji w rozgrywkach finałowych Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Mielcu.

Turniej Powiatowy został rozegrany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr w Mielcu. Głównym organizatorem był Automobilklub Mielecki i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy wydatnym wsparciu Urzędu Miejskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, firm mieleckich „Targum”, „Zedgum”, BIBMOT oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mielcu.

Najliczniej reprezentowaną szkołą był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Nauczyciel i opiekun pan Leszek Hyczko do turnieju zgłosił i przygotował trzy drużyny szkolne.

Uczestnicy zmagali się z przepisami ruchu drogowego, testem z wiadomości historii motoryzacji, jazdą sprawnościową na czas motorowerem i praktycznym sprawdzianem z pierwszej pomocy.

W wyniku tych czterech konkurencji najlepszym uczestnikiem okazał się Szymon Wałek uczeń II klasy technikum w Zespole Szkół Technicznych, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Lelek uczeń Zespołu Szkół im. Prof. J.Groszkowskiego. Trzecie miejsce przypadło dla Damiana Trzpisa ucznia tej samej II klasy technikum Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

W klasyfikacji drużynowej II drużyna Zespołu Szkół Technicznych Szymon Wałek, Damian Trzpis i Aleksander Tylec wygrała zawody turniejowe i prawo reprezentowania Powiatu Mieleckiego na Turnieju Wojewódzkim w Rzeszowie. ZST wystawił także drugą drużynę w składzie Sołdyga Tomasz, Madej Adrian i Rafał Bała, którzy to zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Ceremonię zakończenia rywalizacji było podsumowanie i rozdanie pamiątkowych pucharów, dyplomów, nagród rzeczowych oraz wspólne zdjęcie. Wręczono także podziękowania nauczycielom i opiekunom poszczególnych drużyn. Zarząd Automobilklubu Mieleckiego pragnie podziękować dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 za życzliwe przyjęcie i udostępnienie sal wykładowych oraz placu szkolnego na sprawne przeprowadzenie Turnieju.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu za ufundowanie nagród i wzajemną współpracę nad poprawą bezpieczeństwa drogowego.

Dziękujemy firmie „TARGUM” za wsparcie naszej inicjatywy i wspólne zaangażowanie się w bezpieczeństwo drogowe.