Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Etap Powiatowy w BRD zakończony.

foto -Etap Powiatowy w BRD zakończony.
2015-05-03

Dobiegła końca rywalizacja Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu Powiatu. Najlepsze szkoły przystąpią do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Powiat Mielecki będą reprezentować Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Przecławia. Obie te szkoły wygrały rywalizację na szczeblu powiatowym. Tegoroczny Regulamin Turnieju przewidywał testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, jazdę rowerem po torze przeszkód i miasteczku drogowym oraz udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Najlepszymi uczestnikami w kategorii Szkół Podstawowych zostali Mateusz Jemioło, Wiktor Wojtaszek i Gabriela Pietrzycka, wszyscy z Przecławia, natomiast w kategorii "Gimnazja" najlepszymi zostali: Mateusz Sienkiel Gimnazjum w Woli Mieleckiej, Wiktor Strzępka, Paweł Bryk i Wojciech Marucha, wszyscy z Gimnazjum w Przecławiu.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Mielcu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, firmę oponiarską TARGUM i ZEDGUM z Mielca oraz Automobilklub Mielecki.

Wręczenia nagród podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dokonali, Dyrektor WORD w Tarnobrzegu Pan Kamil Kalinka, członek Automobilklubu Mieleckiego Bonifacy Jakubowski oraz przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu panowie Dariusz Kalicki i Dariusz Mucha.