Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Mielecki piknik motoryzacyjny.

foto -Mielecki piknik motoryzacyjny.
2015-07-28

W świąteczny czwartek czerwca 2015 roku w Mielcu odbył się pierwszy mielecki Piknik Motoryzacyjny. Wzięło w nim udział tysiące pasjonatów motoryzacji z Mielca i regionu. Nie mogło zabraknąć zwiedzających i wystawców m.in. z Sandomierza, Tarnobrzega czy Rzeszowa. Podczas imprezy prezentowano zarówno nowoczesne samochody rajdowe, off-roadowe, jednoślady i prawdziwe klasyki motoryzacji.

Wszystko zaczęła się od godz. 13. Mimo pory obiadowej już wtedy można było zobaczyć spotkać tłumy ludzi w różnym wieku z całymi rodzinami. Obok dwuosobowych samochodów terenowych z napędem 4×4 stały motocykle, skutery, samochody zabytkowe, były małe, plastikowe autka dla przyszłych rajdowców w wieku przedszkolnym.

Wśród nowoczesnych samochodów szczególną uwagę publiczności zwróciły samochody przeznaczone do ślubu, m.in. Ferrari i Audi V10. Prezentowane były także samochody wyścigowe. Na młodszych czekał symulator jazdy samochodem udostępniony przez Automobilklub Mielecki. Było także zwiedzanie bojowego wozu strażackiego. Sekcja ratowników drogowych Automobilklubu Mieleckiego prowadziła pokazy pierwszej pomocy. Ogromną uwagę przyciągnął pokaz driftu w wykonaniu mielczanina Jacka Popiołka. Grupę motocykli reprezentowały głównie choppery i ścigacze, nie mogło zabraknąć trójkołowców z silnikami BMW, skuterów i motorynek. Właściciele jednośladów z dumą prezentowali możliwości swoich maszyn użyczając motocykli do pamiątkowych zdjęć.

Osobną grupę zmotoryzowanych stanowiły pojazdy zabytkowe, Warszawa 223 z 1964 roku, Fiat 126p z 1991 roku popularny „Maluch”, Polski Fiat 125p, Volkswagen Golf, Skoda 105 S. Bardzo okazale prezentowały się motocykle i motorowery, SHL z połowy lat 60. ub. wieku, motorower Simson z 1958, polski skuter Osa z początku lat 60., WSK M06-Z2 z tego samego okresu i wiele innych. Uwagę dzieci mocno przyciągał radziecki motocykl wojskowy K-750 z 1958 roku oraz Citroen 2CV. Mimo, że te zabytki nie mogą równać się pod względem technicznym nawet współczesnemu samochodowi średniej klasy, jedno jest pewne: prezentowane pojazdy zabytkowe mają swoją duszę a właściciele ogromne serce i radość.

Organizatorami pikniku byli: stacji paliw Reg Benz, Restauracja Miastova oraz Automobilklub Mielecki.