Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia 1. Rajd Rzeszowiak

foto -Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia  1. Rajd Rzeszowiak
2015-07-26

30 załóg znalazło się na listach zgłoszeń do1. Rajdu Rzeszowiak, opublikowanych przez Automobilklub Rzeszowski. Na start w Rajdzie Okręgowym, inaugurującym Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia, zdecydowało się 11 zawodników. 19 załóg rywalizować będzie o punkty w Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS. Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy zgłoszeni w klasie GOŚĆ, wśród których nie brakuje nazwisk znanych z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na treningowy start w Rzeszowie zdecydowali się m.in. Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (Renault Clio), Grzegorz Dul i Łukasz Gwiazda (Peugeot 208), Igor Pietrzak i Michał Kłos (Ford Fiesta), Witold Zimny i Łukasz Hoszko (Renault Clio), Jakub Kaszuba i Grzegorz Kiernicki (Opel Astra) oraz Paweł Hoffman i Marcin Barłoga (FSO Polonez).

O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdu Okręgowego walczyć będzie 5 załóg (2 w K4 i 3 w K3). W klasie K4 zobaczymy Macieja Hawro i Sławomira Leję (Renault Clio) oraz Arkadiusza Kulę i Piotra Białowąsa (BMW E30). W klasie K3 startować będą Przemysław Smoliński i Adam Kędzierski (Citroen C2), Maciej Matysiak i Sebastian Trzaska oraz Maciej Wojdyło i Rafał Dziura (obaj Citroen Saxo).

Wśród zgłoszonych załóg startowały dwie załogi Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Dul z Łukaszem Gwiazdą w klasie Gość oraz Grzegorz Kawa z Ryszardem Chlebowskim w Klasie K-1.

Dla zawodników zgłoszonych do Rajdu Okręgowego organizatorzy przygotowali ponad 40 kilometrów odcinków specjalnych, na terenie gmin Lubenia i Boguchwała. Załogi rywalizowały na dwóch, trzykrotnie przejeżdżanych OS-ach: Siedliska o długości 6,60 km oraz Niechobrz o długości 6.97 km. Uczestnicy Super KJS, mieli do pokonania prawie 18 kilometrów prób drogowych.

Odcinek Niechobrz zabezpieczali sędziowie z Automobilklubu Mieleckiego. Ich zaangażowanie, prace sędziowskie i zabezpieczające trasę zostały ocenione bardzo wysoko przez samych organizatorów jak i Władze Okręgowe PZM w Rzeszowie.

obejrzyj galerię fotograficzną Marka Ludery