Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Festyn Gminny w Czerminie

foto -Festyn Gminny w Czerminie
2008-06-15

15 czerwca2008 Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zorganizował dla mieszkańców Gminy Czermin festyn rekreacyjny. W niedzielne popołudnie już od godziny 14 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czerminie rozbrzmiewała orkiestra i zachęcała wszystkich do wspaniałej zabawy i rozrywki.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i dobrej zabawy. Były gry, konkursy, loteria fantowa, zjeżdżalnia i małe samochodziki. Można było uzyskać poradę i sprawdzić swoje umiejętności w ratowaniu życia ludzkiego. Wykonać masaż serca i wykonać sztuczne oddychanie na dużym fantomie oraz spróbować ratować małe dziecko ćwicząc na fantomie dziecku. Wszystko te ćwiczenia mieszkańcy Czermina mogli wykonać pod okiem instruktora Michała Polaka i ratownika drogowego Krzysztofa Dobosza. Dzielnie pomagali w ćwiczeniach jako pozoranci Aleksander Gawron, Kamil Chmaj, Mateusz Stanisławski i Dariusz Kużdżał.

Głównym punktem niedzielnych pokazów był zainscenizowany przez grupę ratowników z Mielca wypadek samochodowy. Pokazali jak należy postępować w nagłym przypadku gdzie dochodzi do zderzenia dwóch lub więcej samochodów. Jak i komu należy udzielić pomocy, jak wezwać pogotowie, straż pożarną i policję. Pokaz ratownictwa przedmedycznego zgromadził bardzo dużo osób, były liczne pytania i dyskusje. Ratownicy do późnych godzin wieczornych prezentowali mieszkańcom sposoby ratowania życia ludzkiego. Dopiero zespół muzyczny dał sygnał do wieczornej zabawy na świeżym powietrzu.